Elon Musk opäť raz dobýja internet: Miliardár a vizionár zverejnil svoju novú hudobnú skladbu

Elon Musk

Elon Musk (Zdroj: Heisenberg Media/Wikimedia Commons)

#Asi sa nájde len málokto, kto by nikdy nepočul o Elonovi Muskovi. Je to inžinier, vynálezca, vizionár, podnikateľ a filantrop. Je generálnym riaditeľom automobilky Tesla, Inc. a zároveň jej najväčším akcionárom. Vlastní firmu SpaceX, ktorá pôsobí v aerokozmickom priemysle. Nepriamo sa tiež zaslúžil o vznik spoločnosti PayPal, ktorá vznikla spojením Muskovej spoločnosti X.com a spoločnosti PayPal v jej začiatkoch.

VIDEO Elon Musk baví svet: Pri slávnostnom ceremoniáli predviedol tanec, na ktorom sa všetci smejú

Je predsedom spoločnosti SolarCity, ktorú pomáhal založiť. Bol hlavným iniciátorom vzniku neziskovej organizácie OpenAI, ktorá sa zaoberá vývojom a kontrolou umelej inteligencie. V roku 2013 predstavil koncept ultra-rýchleho dopravného systému Hyperloop, ktorý poskytol k ďalšiemu vývoju formou open source. V roku 2017 založil novú spoločnosť The Boring Company, ktorá sa špecializuje na hĺbenie podzemných tunelov. Cieľom spoločnosti je presunutie mestskej premávky pod zemský povrch.

Prostredníctvom spoločnosti SpaceX plánuje uskutočniť misiu na Mars. Jeho hlavným cieľom je kolonizácia Marsu, ktorú považuje za záložný plán pre prežitie ľudskej rasy. Dlhodobo upozorňuje na nebezpečenstvo umelej inteligencie. Považuje ju za najväčšiu hrozbu pre ľudstvo. To bol hlavný dôvod, prečo inicioval založenie spomínanej organizácie OpenAI. S majetkom 19,9 miliardy dolárov ho magazín Forbes vyhlásil za 54. najbohatšieho človeka na svete.

A aby toho nebolo málo, teraz chce byť aj hudobník. Na službu Soundcloud zverejnil svoju druhú skladu Don’t Doubt Ur Vibe. Svoj prvý počin vydal ešte v roku 2016, konkrétne s názvom RIP Harambe. Tá je o rovnomennej gorile, ktorú museli zastreliť po tom, ako do jej výbehu spadol malý chlapec. Čo hovoríš na túto skladbu? Myslíš že má potenciál preraziť? 

Zdroj: tmz.com, wikipedia.org, bbc.com
Odporúčame