Elon Musk nechal rozhodnúť ľudí: S výsledkom možno nebude spokojný

Elon Musk zvažuje odstúpenie (Zdroj: Unsplash.com/Souvik Banerjee)

#Elon Musk je známy aj vďaka svojmu obchodnému duchu. Nie je to až tak dávno čo sa stal generálnym riaditeľom Twitteru. Odvtedy sieť opustilo viac ľudí a Elon ma na rováši niekoľko zmien, ktoré priniesli viac škody ako dobra. Možno ochvíľu zo svojej pozície odstúpi. Pýtal sa na to užívateľov Twitteru.

Na svojom Twitteri spustil prieskum, v ktorom sa pýta či by mal odstúpiť z pozície generálneho riaditeľa spoločnosti. Zbavil by sa tak veľkej zodpovednosti, ktorou teraz disponuje. Musk tvrdí, že sa bude riadiť výsledkami tohto prieskumu. Po zverejnení mal prieskum viac ako 5 miliónov odpovedí, Skoro 58% hlasovalo za odstúpenie Elona Muska.

Prieskum je nastavený na 12 hodín a tak by definitívny výsledok mal byť známy pondelok večer. 20 minút po spustení prieskumu Musk reagoval takto: ,,Ako sa hovorí, dávajte si pozor na to, čo si želáte, pretože by sa to mohlo splniť,“ možno nečakal takuto nedostatočnú popularitu jeho osoby. 

Nie je to prvýkrát kedy Elon Musk použil prieskum na ťažšie rozhodnutie. V novembri tak používatelia hlasovali aj o pozastavenie Donalda Trumpa na Twitteri. V jednom prieskume sa pýtal, či by mal obnoviť účty novinárov, ktorých pozastavil, pretože vraj pomáhali Muskovi. Hoci väčšina respondentov hlasovala za zrušenie zákazov, Musk následne uskutočnil druhý prieskum.

Muskov prieskum je asi len predstavenie a okorenenie sociálnej siete pre Vianocami. Podnikateľ sa už skôr vyjadril, že pozícia generálneho riaditeľa nie je jeho vysnívaná funkcia a nemá zmysel v nej pokračovať. Svojej funkcie sa možno zbaví ochvíľu. Uvidíme aký obetný baránok získa Twitter po Muskovi. Možno najlepšie čo ostane na Twitteri po Muskovi bude tento prieskum.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Kvalitné sociálne siete dokážu vybudovať kariéru. Ako by s nimi mali interpreti pracovať? (Komentár)

Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame