Výhry nie sú všetko: Usman cíti mentálnu pohodu aj bez titulu z UFC

Kamaru Usman (zdroj: Twitter/MMA Junkie, UFC)

#Nigérijský fighter Kamaru Usman prehovoril o tom, že sa momentálne cíti v mentálnej pohode, aj keď na turnaji UFC 286 prehral titulovú bitku s Leonom Edwardsom.

Kamaru Usman sa cíti dobre

Kamaru Usman minulý rok prehral na turnaji UFC 278 s Leonom Edwardsom a prišiel o titul šampióna welterovej kategórie (do 77 kilogramov). V marci tohto roka mohol opasok získať späť, ale Edwards ho zdolal zas, tentokrát v Londýne na podujatí UFC 286. Usman teda nemá opasok, má na konte dve prehry za sebou a šancu na titul v dohľadnej dobe rozhodne nedostane.

Necíti sa však zle, práve naopak. „Ľudia prežívali moju porážku viac, ako ja. Boli z toho naozaj zničení. Nepochybujem o tom, že som najlepším bojovníkom do 77 kilogramov. Tvrdo na sebe pracujem a cítim sa dobre. Zisk titulu a následné obhajoby boli peknou cestou, keď sa za tým ohliadnem, bolo to silné,“ rozhovoril sa Kamaru v aktuálnej debate. 

„Opäť získavam vášeň a lásku k tomuto športu, cítim sa dobre a snažím sa byť lepší. Užívam si tréningy aj samotný proces prípravy. Možno sa v klietke predstavím v najbližších mesiacoch a niekoho porazím. Bude to ale na základe mojich podmienok,“ dodal Usman, ktorý pôsobí, že je vyrovnanejší, než kedykoľvek predtým. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame