Google prichádza s veľkou novinkou! Spoločnosť sa snaží byť ekologickejšia, pribudne nový druh trasy

Google Maps

Google Maps (Zdroj: Unsplash.com/Edgar Moran)

#Google prichádza s ďalšou novinkou, ktorá ťa určite poteší. Kým doteraz si si mohol na Google Mapách vybrať najrýchlejšiu trasu alebo trasu bez spoplatnenia, odteraz budeš mať na výber aj ekologickejšiu trasu. Tá nielenže bude šetrná k prírode, ale aj k tvojej peňaženke.

Aj ty určite poznáš Google Mapy, bez ktorých si asi v súčasnosti nevieš predstaviť život. Či už chceš nájsť najznámejšiu pamiatku niekde v zahraničí, alebo si nájsť najlepší spôsob dopravy, to všetko zvládneš len pomocou jednej aplikácie. Nehovoriac o tom, že ti aj úplne nahradí GPS. Doteraz si si však mohol vyberať len najrýchlejšie trasy, ako sa dostať do cieľa. Výber si si však mohol upraviť podľa toho, či ich chceš spoplatnené alebo nie.

Tentokrát však prichádza spoločnosť s revolučnou a ekologickejšou novinkou. Google totiž zavádza ekologické trasy, ktoré ti nielenže ponúknu cestu, ktorá je šetrná k životnému prostrediu, ale aj ti vypočítajú, koľko zvolením tejto trasy ušetríš. Trasy budú rozdelené aj podľa toho, aký automobil vlastníš. A teda či máš benzínový, dieselový, hybridný alebo elektrický motor.

Ako informuje spoločnosť Google, táto funkcia sa bude postupne sprístupňovať užívateľom na Slovensku, ako aj v ďalších 40 európskych krajinách, v priebehu najbližších týždňov. Táto funkcia už funguje v USA a v Kanade, kde sa vďaka nej podarilo „odstrániť viac ako pol milióna metrických ton emisií uhlíka – čo zodpovedá vyradeniu 100 000 áut na palivo z ciest. Funkciu sme nedávno spustili aj v Nemecku,“ poznamenali na webe.


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, blog.google
Odporúčame