Ego nadaboval postavu z očakávanej videohry: Takéto bude slovenské GTA!

Ego

Ego daboval postavu do slovenskej videohry (Zdroj: Instagram.com/vivatslovakia)

#Ohlasy na ukážky tohto ambiciózneho slovenského projektu sú síce hociaké, ale to absolútne nič nemení na tom, že ho takmer všetci veľmi ostro sledujú. Reč je o vôbec prvej slovenskej videohre s otvoreným svetom a to konkrétne o titule s názvom Vivat Slovakia, ktorý mnohí s obľubou označujú ako slovenské GTA. Keďže tvorba tejto hry sa zase posunula vpred, máme tu nové informácie, ktoré zahŕňajú aj slovenskú rapovú scénu. Presne to je samozrejme dôvodom, prečo sme sa na túto tému rozhodli bližšie pozrieť aj my, teda čítaj ďalej!

Budeš si môcť zahrať aj ty

Vydanie prvej slovenskej hry s otvoreným svetom je už doslova za dverami, nakoľko prví hráči si ju budú môcť vychutnať už zajtra, a teda vo štvrtok 18. apríla!

„Vivat Slovakiu sme prezentovali na každej relevantnej výstave, rozhovore či prednáške a určitú dobu sme sa s tebou delili aj o detaily priamo z našej dielne v podobe vývojárskych denníčkov Vivat Streda. Tento transparentný prístup k našej komunite chceme aj naďalej zachovať, a preto je pre nás prirodzeným krokom dať našim hráčom možnosť si Vivat Slovakiu reálne zahrať a na vlastnú kožu nielen zhodnotiť, ale aj priamo ovplyvniť jej finálnu podobu. Aj z tohto dôvodu sme ako štúdio museli realisticky zhodnotiť naše časové a finančné možnosti a stanoviť tú najefektívnejšiu cestu, ako doraziť do úspešného cieľa,“ vyjadrili sa tvorcovia o svojom srdcovom projekte. 

Vivat Slovakia v Early Access

„Rozhodli sme sa preto vydať videohru Vivat Slovakia vo forme Early Access, čiže predbežného prístupu. Ako mladé herné štúdio sme spolu s projektom rástli a často tvorili od skorého rána do neskorých nocí. To však nikdy neubralo z presvedčenia dodať nám všetkým sľubovanú videohru v čo najlepšej a hlavne kompletnej podobe,“ doplnili tvorcovia v aktuálnych novinkách o vývoji.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
TEST šľahačiek v spreji: Vieme, ktorá dobre chutí a rýchlo nespľasne!

Podľa ich vlastných slov získajú vydaním hry Vivat Slovakia takto v Early Accesse druhý dych na to, aby do reality pretavili postupne aj finálnu podobu tejto hry. Early Accessom sa teda nič nekončí, práve naopak, budú pokračovať ďalej v plnom nasadení všetky práce na zveľaďovaní virtuálnej Bratislavy a jej strhujúceho príbehu.

Ego ako Jaroslav Belasý

V rámci propagácie tejto hry sa tvorcovia zamerali aj na to, že jej postavy dabujú aj známe mená zo sveta slovenského showbiznisu. Napríklad v hlavnej úlohe budeš počuť Mariána Labudu, zatiaľ čo tvojho videoherného kolegu, mladé ucho, nahovára Lukáš Frlajs. Narazíš tam aj na najznámejšieho imitátora Rasťa Piška či aj bezpečnostného analytika Milana Žitného.

Do projektu sa najnovšie zapojil aj raper Ego z legendárnej formácie Kontrafakt a v hre budeš ďalej počuť napríklad aj obľúbenú herečku Kristínu Svarinskú!

To zároveň z toho rapového sveta zapojeného do vývoja tejto ambicióznej slovenskej videohry nie je všetko. Svoju postavu tam nadaboval aj raprezentant Záhoria a to konkrétne čávo Čavalenky!

Šetrime s kritikou

Čo nás samých veľmi zarmucuje, sú neprajné reakcie ľudí, ktorí tento projekt neustále porovnávajú so svetoznámymi hernými titulmi a pre Vivat Slovakia živia neskrývaný výsmech. Stále treba mať na pamäti, že ide o vývojárske štúdio s relatívne malým tímom a skromnými prostriedkami. Takisto je tu nesmierne dôležitým faktorom aj to, že slovenské videohry sú samy o sebe stále v plienkach, nehovoriac o tituloch s formou otvoreného sveta. 

Práve preto aj my v redakcii tomuto projektu tak fandíme, pretože u drvivej väčšiny videohier nerozhoduje o ich výslednej kvalite práve dokonalosť vizuálu, ale srdce, ktoré do svojho projektu vložia tvorcovia. A to z hry Vivat Slovakia skutočne srší už teraz, teda pevne veríme, že sa to potvrdí aj pri samotnom hraní!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame