Ego kritizuje Bitmana kvôli rýchlemu rapu: DMS aj Strapo sa vyhradili voči Egovi

Bitman pred niekoľkými dňami zaujal Slovensko, keď do beatu Eminovej skladby Godzilla zarapoval minimálne tak rýchlo ako ikona amerického rapu. Drvivá väčšina verejnosti tohto stále neopozeraného rapera pochválila a ocenila jeho pokus. Nie však Ego, jeden z najznámejších a najrešpektovanejších slovenských raperov posledných dekád.

Na úvod pripájame Bitmanovu slovenskú verziu Godzilly. Musíme povedať, že sa mu to dosť podarilo a upútal tým mnohých. Otvorene sa hovorí, že momentálne na našej rapovej scéne nerapuje nikto rýchlejšie ako Bitman.

https://www.instagram.com/p/B-4arWfDAy8/

Do celej veci sa zapojil Ego, ktorý sa na adresu Bitmana začal vyjadrovať na svojich Insta stories. Povedal, že rýchly rap už nie je v móde, a že Eminema by nemali ľudia chcieť napodobňovať, ale predbehnúť. Že už keď on na albume Kontrafaktu Navždy rapoval rýchlo, tak to bolo sčasti trápne. A to sa vtedy písal rok 2013. Bitmanovi vyslovil rešpekt, ale celkovo jeho pokus skritizoval, pričom prišlo aj podozrenie, či svoj rap tento interpret nezrýchlil pomocou programu.

Priložený príspevok je z profilu Strapa, ktorý sa Bitmana okamžite zastal. Obaja veľmi úzko spolupracujú a podporujú sa. V komentároch sa pridali aj Smart z DMS a aj Separ, pričom Separ vyslovene napísal, že to už aký by musel byť človek mimo, aby svoj hlas zrýchľoval pomocou technológií. Členovia DMS sa teda verejne ohradili voči Egovmu názoru, pričom názorový rozkol medzi Kontrafaktom a DMS sme tu naozaj veľmi dlho nemali, ak už vôbec.

Ega zdieľal aj Bitman, pričom vo svojich stories odpovedal na podozrenia o tom, že si pomáha strojom, najlepším možným spôsobom. Publikoval video, kde niečo pripravuje v kuchyni a popritom rapuje takou rýchlosťou, že aby ste zachytili všetky jeho slová, musíte dávať poriadny pozor na to, čo hovorí. Bitmana v stories podporil aj zvyčný člen DMS, Dame.

Foto: Bitman, Youtube

 

Odporúčame