Ego: Kedysi sme sa pretekali s inými žánrami,…

Ego je vo veľa ohľadoch slovenský rapový vizionár. Majk Spirit o ňom raz povedal, že keby mal tú moc, chcel by vidieť do jeho hlavy, ako tam prebiehajú jednotlivé procesy. Faktom ostáva, že člen Kontrafaktu naozaj rozmýšľa inak ako väčšina ľudí v jeho okolí. A to je dobre. Najnovšie ponúka zaujímavý pohľad vo svojom profile na sociálnej sieti Instagram.

Ktorý hudobný žáner je na Slovensku najviac populárny? Je to pop? Je to rap? Určite to nie sú rock, metal či reggae, i keď aj tieto žánre majú v našich končinách silné korene a množstvo priaznivcov. Avšak, čas sa zastaviť nedá a sú to akoby práve rap a pop, ktoré sa medzi sebou pretekajú. Teda, preteky nie sú asi to správne slovo. Veď sa len pozrime na to, aká nabitá je naša rapová scéna a koľko hudby prakticky denne vychádza. To sa v nijakom inom žánre nedeje. A uvedomuje a všíma si to aj Ego, jeden z tých najpovolanejších.

https://www.instagram.com/p/CFKe6IlshTc/

Vo svojom profile napísal, čo si o žánrových pretekoch myslí. „Kedysi sme sa pretekali s inými žánrami, medzitým sa hip hop u nás tak rozrástol, že som na tieto preteky úplne zabudol. Prosím, podporujte kvalitnú domácu tvorbu bez ohľadu na žáner.“ Treba si uvedomiť, že kvalita na Slovensku rozhodne nechýba a to nehovoríme len o rape. Niekedy ale akoby by išli slovenskí tvorcovia do úzadia, čo je dosť škoda.

https://www.instagram.com/p/CFMubROs52A/

Všetci sú v tomto období v očakávaní, čo prinesie nový Egov album Egotron. Publikovaný by mal byť prakticky každú chvíľu, i keď presný dátum známy nie je. Poznáme vizuál, poznáme tracklist, a rovnako tak vieme, akí hostia sa na ňom predstavia. Okrem toho, niekoľko skladieb je von a kto pozorne počúval, už si vie aspoň aký-taký malý obraz o Egotrone vytvoriť. Každopádne, nikto nepochybuje o tom, že Egov nový album bude jedným z TOP hudobných momentov kalendárneho roka 2020. Ak nie aj tým úplne najväčším.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Strapo je späť vo veľkom štýle. Vydal práve so Separom song roka?

A na záver jedno milé zamyslenie, v ktorom Egovi dávame za pravdu.

https://www.instagram.com/p/CFU7OPkMRFj/

Ego zverejnil na svojom profile oznam, že so svojou manželkou je zosobášený už viac ako dekádu a napísal, že 11.rok manželstva, to už je prestíž. My môžeme len súhlasiť. V dobe, kedy sa ľudia rozchádzajú a rozvádzajú na dennom poriadku a radšej partnera zmenia, ako keby mali o fungovanie vzťahu zabojovať, sa jedná o naozaj úctyhodný počin. Páru prajeme veľa ďalších úspešných rokov.

Foto: Ego, profil na Instagrame

Odporúčame