Ego hrá vlastnú ligu. Rap preňho nemá hranice, snaží sa byť medzinárodný

Určite si pamätáte speváka či rapera Pitbulla. Sám o sebe hovorí, že je Mr. Worldwide. Túto jeho prezývku sme mohli aplikovať v istom ohľade aj na slovenského rapera Ega. Michal Straka totiž už dávno nie je iba jeden zo slovenských raperov. So svojimi textami sa hrá, snaží sa ich posúvať na doposiaľ nepoznané úrovne. To z neho robí jedinečného člena našej rapovej scény.

To, že je Ego autor najsledovanejšieho slovenského videa od rapera to môžeme opomenúť. Avšak sedemdesiat miliónov pozretí na YouTube na ŽIJEME LEN RAZ je tiež informáciou, ktorá sa vám zaryje pod kožu. V tom článku ale bude reč o tom, ako sa Ego snaží robiť svoje veci medzinárodné.

Nedávno sa objavil na skladbe maďarského rapera Hercega, kde spolupracoval okrem iného aj s Petrom Pannom, slovenským producentom. Ego nemá problém sa spojiť s interpretmi, ktorí v našich končinách nie sú až tak známi. Teda, ak v tom vidí nejaký hlbší zmysel. Skladba HOLA sa ale teší obľúbenosti.

To, by sme mali Ego a Maďarsko. Neprekvapilo by nás, keby v blízkej budúcnosti dokonca rapoval po maďarsky. V minulosti v skladbe nechal pozdraviť aj Poliakov. A čo sa týka samotného rapu, počuť sme ho mohli rapovať nielen po slovensky, ale aj po francúzsky či česky alebo dokonca po nemecky.

V skladbe Flexim ako Gott s Haha Crew počujeme Ega dať slohu po francúzsky. Kto nevie, jedná sa o preklad Egovej slohy z legendárnej piesne V mojom svete, ktorá pochádza z doposiaľ posledného albumu skupiny Kontrafakt – Navždy.

Na skladbu CESTA sa Lvcasovi Dopeovi podarilo dotiahnuť Ega, Rytmusa aj Kaliho. Ego sa fanúšikom prihovára po nemecky, čo najprv bolo dosť veľkým prekvapením, ale keď si to vypočujete viackrát, tak vám to uši takpovediac zoberú. Niektorí si to dokonca zamilujú.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmus a Dollar Prync: Na čo sa môžeme tešiť?

A ak chcete počuť Ega rapovať po česky, pripájame skladbu TOTO NENI HUDBA s Čis T a Rytmusom, kde Ego skladá slová v jazyku našich západných susedov. Či sa vám to páči alebo nie, je to prinajmenšom zaujímavé. Ak chceme ešte načrieť do češtiny, nemôžeme opomenúť remix k Ektorovej skladbe Kancelář, ktorá patrí v našich končinách medzi poriadne veľký hit.

Má skoro deväť miliónov pozretí. Toto sa podarilo. A v akom ďalšom jazyku budeme počuť Ega rapovať? Taká španielčina či dokonca portugalčina by mohla byť poriadne zaujímavým krokom.

Odporúčame