Vaping je stále častejším trendom: E-cigarety však môžu u mužov vyvolať neželaný vedľajší účinok

E-cigarety môžu u mužov vyvolať neželaný vedľajší účinok.

E-cigarety môžu u mužov vyvolať neželaný vedľajší účinok (Zdroj: Unsplash.com/Elsa Olofsson - https://cbdoracle.com/learn/)

#Vaping sa stáva čoraz väčším trendom najmä u mladých ľudí. Mnohokrát je to považované za zdravšiu verziu cigariet. Fajčenie nikotínu však so sebou vždy prináša úskalia a môže ti spôsobiť nepríjemnosti.

Podľa novej štúdie e-cigarety nie sú výnimka a u mužov môžu mať neželané vedľajšie účinky. Muži, ktorí fajčia takéto cigarety totiž majú dvojnásobnú pravdepodobnosť erektilnej dysfunkcie.

Výskumníci pri analýze zozbieravali údaje od 13-tisíc mužov vo veku 20 rokov a starších. Pričom tí, ktorí e-cigaretu používali denno denne, mali až 2,2-krát vyššiu pravdepodobnosť, že budú mať erektickú dysfunkciu.

Hoci e-cigarety môžu byť bezpečnejšie ako normálne cigarety, stále obsahujú nikotín, ktorý má negatívny vplyv na naše zdravie. Vedci preto uvádzajú, že nahrádzanie normálnych cigariet e-cigaretami je menej škodlivé. Avšak pokiaľ ste nefajčiar, s e-cigaretami by ste nemali ani začínať. Aj táto forma fajčenia je totiž pre naše zdravie nebezpečná.

(Zdroj: Unsplash.com/
Rubén Bagüés)
Zdroj: hashtag.sk, insider.com
Odporúčame