Duna sa predstavuje v prvej ukážke: Sleduj dychberúci trailer na najočakávanejší film tejto zimy

Záber z filmu Duna

Duna sa predstavuje v prvej ukážke (Zdroj: Duna sa predstavuje v prvej ukážke Warner Bros. Pictures)

#Aj keď sa zdalo, že tohtoročná filmová sezóna skončila už v marci, kiná začali premietať a zarábať. Tenet od Chrisa Nolana zarobil za prvé dva týždne takmer 150 miliónov amerických dolárov. Warner Bros. preto neotáľa a ich ďalší obrovský filmový projekt s názvom Duna predstavuje v prvej ukážke.

Záber z filmu Duna
Duna sa predstavuje v prvej ukážke (Zdroj: Duna sa predstavuje v prvej ukážke
Warner Bros. Pictures)

Silná zostava pred kamerami aj za nimi

Režisér Denis Villeneuve je vo filmovom priemysle už sám o sebe veľké meno, ktoré stojí za peckami ako Sicario, Arrival, Prisoners či Blade Runner 2049. Okrem neho však za kamerami nájdeme mnoho iných osobností – o hudbu sa postará Hans Zimmer (Interstellar, The Dark Knight, Gladiator), o kameru Greig Fraser (Rogue One, Zero Dark Thirty) a film zostrihá Joe Walker (12 Years a Slave, Arrival).


Ako sa nakrúcal Tenet? Tento dokument ti ukáže filmové techniky, aké si ešte nevidel


Mnohých však zaujíma herecká sila a ver mi, že tú Duna má. Vo filme sa prestavia Timothée Chalamet (Call Me By Your Name), Rebecca Ferguson (Life), Zendaya (The Greatest Showman), Jason Momoa (Aquaman), Josh Brolin (Avengers: Endgame), Dave Bautista (Guardians of the Galaxy), Oscar Isaac (Star Wars) či Javier Bardem (No Country For Old Men). Ide tak o jeden z najväčších ansámbelov áčkových hercov, ktorých tento rok v jednom filme uvidíš.

Záber z filmu Duna
Duna sa predstavuje v prvej ukážke (Zdroj: Duna sa predstavuje v prvej ukážke
Warner Bros. Pictures)

Epický trailer, aký si film zaslúži

Studnica nápadov tentokrát pochádza od Franka Herberta a jeho rovnomennej sci-fi klasiky z roku 1965. Príbeh sa odohráva na Arrakise, jedinej piesočnej planéte, na ktorej sa dá vyťažiť korenie predlžujúce ľuďom život. Záujem je však obrovský a rodina, ktorá Arrakis ochraňuje, musí čeliť vážnej invázii.

Podľa traileru náš čakajú doslova vizuálne orgie. Pre Villeneuva už nie sú vysokorozpočtové blockbustery žiadnou novinkou a v sci-fi žánri je ako doma. Už ťa ale nebudem naťahovať a nechaj sa uniesť do inej galaxie v prvej oficiálnej ukážke pre dlho očakávanú Dunu. Čo hovoríš na trailer? Už teraz odrátavaš dni pred kinopremiérou? Napíš nám do komentárov svoj názor.

Zdroj: hashtag.sk, collider.com
Odporúčame