Chceš ísť na Mesiac? Dubaj predstavuje Megaprojekt Moon Resort Dubai, ktorý ťa isto uchváti!

Mesiac

Mesiac (Zdroj: Unsplash.com/Mike Petrucci)

#Každý z nás ako malý sníval nie raz o tom, že sa stane kozmonautom a bude objavovať vesmír. Prekvapí ťa fakt, že Dubaj ti tento sen splní, budeš môcť navštíviť Mesiac, no nie ten skutočný, ale priblížia ti ho dokonalou formou z ocele.

Obria kópia Mesiaca

V Dubaji vybudujú ďalšiu výstrednú stavbu za 5 miliárd dolárov. Na prvý pohľad to vyzerá, akoby uprostred Dubaja pristál Mesiac, no tento nie je z vesmíru. Je vysoký 224 metrov a jeho povrch verne kopírujú krátery skutočného mesiaca. Megaprojekt Moon Resort Dubai spojí službu luxusného hotela s vesmírnou turistikou, a to bez toho, aby človek musel opustiť planétu Zem!

Čo všetko nájdeš na Mesiaci?

V rezorte bude maximálny komfort. Ubytovanie ponúka neuveriteľných štyri tisíc hotelových izieb. Ak však preferuješ súkromie, budeš si môcť kúpiť niektorý z tristo súkromných apartmánov. Chýbať ti nebude ani wellness zóna, reštaurácie, nočné bary, alebo kongresové centrum pre päť tisíc ľudí. Celý interiér má mať vesmírnu tematiku, aby si si mohol pripadať nie ako v Dubaji, ale skôr ako na návšteve Mesiaca.

Tvoje prvé kroky vo vesmíre

O čo hlavne ide, je to, že máš objaviť hlavný zážitok v špeciálnej časti Moon Resortu, takzvanú lunárnu kolóniu, kde si budeš môcť vyskúšať, aké to je kráčať po Mesiaci. „Dáme vám možnosť prejsť sa po niečom, o čom budete presvedčený, že je mesačný povrch,“ hovorí jeden z autorov projektu kanadský podnikateľ Michael R. Henderson. Tento sa príprave Mesačného rezortu venuje už dvadsať rokov. „Pozná ho sedem a pol miliardy ľudí, všetci ho milujú, „ verí podnikateľ.

Podľa prepočtov by Moon Resort Dubai mal ročne prijať až desať miliónov návštevníkov. Ďalšie milióny zvedavcov má potom prilákať ako atrakciu aspoň prehliadka exteriéru. Súčasťou projektu bude aj výskumné centrum, alebo aj výcvikové stredisko pre astronautov, či pre spoločnosti, ktoré budú voziť ľudí do vesmíru.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Môže pobyt vo vesmíre pozmeniť ľudskú DNA? Rozbor krvi astronautov naznačuje, že áno

Kto stojí za projektom?

Za týmto projektom stojí kanadská spoločnosť Moon World Resorts podnikateľov Michaela R. Hendersona a Sandry Matthews, ktorá nechce zostať len pri Dubaji. Podobné mesačné rezorty by podľa ich plánu mali vzniknúť aj v Spojených štátoch, Európe, Afrike aj v Ázii! Práve Dubaj má byť ale prvým miestom, kde jeho Mesiac „pristane“. Zatiaľ však tento projekt nemá zelenú, podľa Hendersona by sa to však mohlo rýchlo zmeniť. Pokiaľ všetko vyjde podľa jeho plánu, mal by sa Mesiac otvoriť verejnosti už v roku 2027. Určite sa stotožníš s názorom Hendersona, že tento rezort bude fungovať, pretože ľudia sú zvedaví, vesmír ich fascinuje, ale zároveň si skutočnú vesmírnu turistiku môže dovoliť len málokto. Toto má byť cenovo dostupná alternatíva.

Zatiaľ nám však neostáva nič iné, iba si každý večer počkať na krásu toho skutočného Mesiaca a kochať sa jeho krásou.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame