Dobrý zvuk, hocijaký zvuk či ticho? Kali má pre ľudí zaujímavú otázku

Nachádzame sa v období, kedy je to už rok, čo sa na Slovensko dostal nebezpečný koronavírus. Zrušené kultúrne akcie, zrušené koncertné šnúry a zrušené festivaly. Rapperi, rovnako ako množstvo ďalších ľudí, ostali doma a majú viac času ako v minulosti. Viacerí z nich sa snažia okrem tvorenia novej hudby venovať aj svojim verným priaznivcom. Do tejto kategórie patrí aj Kali, ktorého fan base patrí medzi najväčšie na Slovensku a v Českej republike. 

Niekto by mohol namietať, že Kali, vzhľadom na úspech uplynulých rokov, už nie je rapper, ale opak je pravdou. Rapperom stále je, akurát ho berieme ako človeka, ktorý prekročil hranice svojho žánru, a preto ho počujeme v rádiách, vidíme v televízií alebo na skladbách, ktoré sa ako rapové príliš označiť nedajú. Kali je v tejto, nazvime to, hre, tak dlho, že si môže niečo podobné dovoliť. A ľudia to berú, baví ich to a počúvajú to, takže neexistuje dôvod, prečo by si, nadnesene povedané, nemohol tvoriť čo chce.

Kali je známy tým, že je veľmi aktívny a nemá prakticky problém každý rok vydať nové CD. Sám sa vyjadril, že hudba ho nesmierne baví, ale priznal, že po všetkých tých rokoch a trackoch má už niekedy problém vymýšľať nové témy. Nečudujeme sa, veď ich má za sebou nie desiatky, ale pomaly stovky, takže tento trend je uňho prirodzený. Aby sme ale prišli k pointe. Kali sa snaží, rovnako ako jeho kolegovia, venovať fan base. Fanúšikovia sú bez koncertov ešte hladnejší po informáciách a kontakte s ich obľúbeným interpretom.

Kaliho sleduje na Instagrame viac ako 297 tisíc ľudí, čo je poriadne množstvo a rapper si to uvedomuje. Aktuálne rozpútal naozaj zaujímavú diskusiu, v ktorej sa priaznivcov pýtal, akým spôsobom počúvaju v aute hudbu. Či si potrpia na kvalitu zvuku a dajú si na tom záležať, či im je jedno, ako im hudba hrá, ale hlavne, že hrá alebo naopak preferujú počas šoférovania ticho.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rytmusov „Rockstar“ pohoršoval aj bavil. Čo si po rokoch vziať z tohto songu?

V diskusii pod príspevkom sa strhla nesmierne zaujímavá debata, v ktorej ľudia, ako to už býva zvykom, prezentovali názory všetkého druhu. Rezultát je jednoznačný, všetci sme rozdielni a každému vyhovuje v tomto ohľade niečo iné. A čo vy, aká skupina ste?

Foto: Kali, profil na Instagrame Kali 

Odporúčame