Poznáme dizajnéra roku 2022: Ocenenia sa nezúčastnil kreatívny šéf Balenciaga

Kreatívny riaditeľ Valentino Pierpaolo Piccioli vyhrával dizajnér roka (Zdroj: Unsplash.com/ Charisse Kenion)

#Začiatkom týždňa sa konalo oceňovanie ,,Fashion Awards 2022“. Celá ceremónia sa konala v Londýnskej The Royal Albert Hall. S oceneniami domov odišli značky ako VALENTINO, BURBERRY a WALES BONNER. Ocenenie získala aj modelka Bella Hadid.

Významného módneho večera sa prekvapivo nezúčastnil kreatívny šéf značky Balenciaga. Po nedávnych problémoch bola značka dokonca vyškrtnutá zo zoznamu nominovaných. Kritiku získali kvôli nedávnym fotografiam detí, ktoré držali plyšových medvedíkov v otroctve. Na niektorých fotografiach značka pridala aj papiere, ktoré obsahujú zákony o sexuálnom zneužívaní detí. Luxusný dom sa nedávno ospravedlnil za svoje reklamy. Informuje o tom portál Theguardian.com 

Celý večer hostili divákov Queen & Slim Jodie Turner-Smith. O nominantoch a víťazoch Fashion Awards hlasuje medzinárodná porota zložená z viac ako 1000 odborníkov z odvetvia. Značky aj jednotlivci majú možnosť vyhrať vo viacerých kategóriach. Napríklad Cena za špeciálne uznanie za kultúrnu kurátorku získal tento rok JEFFERSON HACK. Nezávislou britskou značkou sa stala značka WALES BONNER. Na ceremónii sa odovzdala aj Cena Isabelly Blow pre módneho tvorcu, za rok 2022 si ju zaslúžila Katie GRAND.

Tým ,,najväčším“ víťazom večera je PIERPAOLO PICCIOLI. Práve ten získal ocenenie dizajnéra roku. Picciolimu odovzdala cenu herečka Florence Pugh, ktorá túto taliansku značku pravidelne nosí na podujatiach.

Už druhýkrát získali cenu dizajnéra roku. Prvýkrát v roku 2018 a druhýkrát teraz v roku 2022. Značka od roku 2021 sa pýši aj rástucimi tržbami a to až o 41%. Piccioli sa tiež v roku 2022 spojil so spoločnosťou Pantone, aby vytvoril špeciálny odtieň ,,Pink PP“. Túto farbu môžeme vidieť aj na miniatúrnych taštičkách značky Valentino.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame