Dievčina môže konkurovať ostrieľaným fitnessákom: Neuveríš, čo táto mladá slečna dokáže!

Svoju záľubu objavila v dvíhaní ťažkých váh, čo je na malé dievčatko netypickým športom (Zdroj: Freepik/ivandan)

#Ak si vyznávačom zdravého životného štýlu a pravidelne cvičíš, určite si zakladáš aj na svojich osobných rekordoch. Pokoriť svoje limity a naložiť si o pár kíl viac je progresom, ktorý ženie napred aj tých najväčších lenivcov. Rekordmani nechcú byť len dospelí, ale aj deti. To je aj prípad len 8-ročnej slečny, ktorá svojimi výkonmi doslova trhá rekordy!

Malá siláčka

Len 8-ročná slečna menom Issy, ide po stopách svojej mamičky. V športovom prostredí priam vyrastá, keďže odmalička chodí so svojou mamou na súťaže v silovom trojboji. Vlastnú lásku k športu si vybudovala už v útlom veku a podľa jej úspechov ju to nielen baví, ale sa jej aj náramne darí.

Ako uvádza zdroj malá Issy zo Spojeného kráľovstva navštevuje so svojou mamou pravidelne fitness centrum, kde sa doslova našla. Svoju záľubu objavila v dvíhaní ťažkých váh, čo je na malé dievčatko netypickým športom. Malá siláčka na mŕtvy ťah dokáže momentálne zodvihnúť až 50 kilogramov!

Teší sa na súťaž

Trénuje, ako inak, pod vedením svojej matky, ktorá je fitness trénerkou. Na svoju dcéru je patrične hrdá a pyšná a nedokáže vyjadriť mieru šťastia, ktorú cíti vďaka tomu, že malá Issy miluje to isté hobby ako jej mama.

 „Vždy povzbudzovala všetkých súťažiacich, a keď som vyhrala medailu, prišla za mnou na pódium. Dúfa, že v trinástich sa súťaže bude môcť zúčastniť aj ona. Dovtedy sa snaží nabrať toľko sily, koľko sa dá,“ prezradila hrdá maminka malej siláčky pre spomínaný portál.

@lilyjaynehagans Issys first attempt vs second attempt at her 45kg deadlift 🤍 Anything is possible you just have to believe you can do it 🤍 #kidswholift #kidswhodeadlift #sumodeadlift #strongkids #powerliftingchildren #strenthtraining #weighttraining #squat #bench #deadlift #deadliftpb #powerlfitingmotivation #powerliftingkids #strong #mother #daughter #trainer #personaltrainer #kidsoftiktok #faileddeadlift #failedlift #deadliftprogress ♬ Wings (Maya Randle Remix) – Birdy
 

Je to bezpečné?

Lekári nad týmto druhom športu pre tak malé deti, samozrejme, zdvíhajú varovný prst. Upozorňujú na fakt, že ide o náročnú disciplínu a pri deťoch je potrebné dbať na bezpečnosť. Lily, matka malej Issy, nič nenecháva na náhodu – pri tréningu svoju dcéru nespustí z očí a zároveň dodáva, že slečna so športom v podstate ešte len začína a ide na to zľahka.

 „Pred dvomi rokmi som ju to začala učiť s tyčou, ktorá mala 15 kilogramov, a dvomi blokmi na jogu,“ hovorí mama, ktorá dáva veľký pozor, aby dcéra dbala na dobrú techniku a nezranila sa. Okrem toho, malá športovkyňa miluje aj iné druhy cvičenia. „S jej pribúdajúcou silou jej pridávame váhu. Zatiaľ dosiahla 50 kilogramov. Issy váži 24 kíl, takže je to viac ako dvojnásobok jej telesnej hmotnosti,“ chváli ju mama Lily.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame