Máš problém pribrať na váhe? Poradíme ti, čo by si mal skúsiť

Zdroj: Getty Images

#Ľudia bežne hľadajú overené tipy na to, ako schudnúť. Niektorí však majú presne opačný problém – chceli by nejaké to kilo pribrať a vybudovať si svalovú hmotu. Ako si s tým pomôcť?

Najčastejšie je problém v strave

Každé telo je individuálne, preto je niekedy náročné odhadnúť, čo bráni priberaniu. Zväčša je príčinou nesprávne zvolená strava. Nielen pri chudnutí, ale aj pri naberaní hrajú dôležitú úlohu kalórie. Ak chceš pribrať, musíš ich prijať viac, než počas dňa spáliš. Staviť pritom treba na kvalitnú stravu, v ktorej bude dostatočné množstvo všetkých makronutrientov. Bielkovín by si mal prijať okolo 1,7-2 g na kilogram hmotnosti a popri nich nesmieš zabudnúť ani na sacharidy a tuky.

Jedz to, čo ti zároveň chutí

Naberaniu svalovej hmoty môže brániť aj nechutenstvo. Pomôcť ti môže napríklad zmena stravovacích návykov, obmena jedálnička, zmena životosprávy, ale účinné sú aj rôzne bylinky. Pokiaľ ide o stravu, nemusíš jesť iba kuracie mäso a brokolicu. Keď chceš nabrať svalovú hmotu alebo skrátka len pribrať pár kíl na váhe, môžeš si pripravovať hocijaké jedlo, ktoré ti bude aj chutiť. Netvrdíme, že by si sa mal od rána do večera napchávať pizzou či vysmážaným syrom. Určite si však vieš pripraviť nutrične hodnotné a zároveň chutné menu. Skús trebárs morčacie či hovädzie mäso, bravčovú panenku, lososa, tuniaka, ale obávať sa nemusíš ani zemiakov.

Na rast svalov potrebuješ kvalitný tréning

Nezabúdaj, že pri naberaní svalov musíš okrem stravy myslieť aj na tréning. Podstatné je, aby bol pravidelný. Ak budeš z tréningového cyklu vypadávať a dopraješ si niekoľko týždňov trvajúcu pauzu, prírastok na svalovej hmote uvidíš len ťažko. Skús zaraďovať komplexné cviky (napríklad mŕtvy ťah, drepy či zhyby) a aplikuj progresívne preťaženie (navyšovanie záťaže alebo počtu opakovaní). Dávaj pozor na pretrénovanie, ktoré ti môže skôr uškodiť. Ako iste tušíš, podstatná je aj regenerácia, bez ktorej svaly rásť nebudú.

Pribrať môžeš aj bez posilňovania

Dnes už na trhu nájdeš doplnky stravy, ktoré ti vedia pomôcť aj s nedostatkom svalovej hmoty či nízkou hmotnosťou. Ak ťa trénovanie a posilňovanie neláka, nemusíš ho vôbec pridávať do svojho denného programu. So zvýšením hmotnosti ti pomôže aj špeciálny doplnok Pangavit24 od Uber Nutrition. Je určený úplne pre každého a nemusíš byť pritom kulturista ani nadšenec zdvíhania činiek. Okrem naberania kilogramov navyše pomáha s ochranou imunity a prispieva aj k udržaniu zdravia a životného elánu.

Zlepšuje trávenie aj spánok

Pre organizmus nie je vždy jednoduché budovať nové svaly. Pangavit24 preto obsahuje aj vitamíny, minerály, stopové prvky alebo aminokyseliny. Okrem toho zlepšuje regeneráciu a výkon v športe. Ak chceš pribrať bez potreby cvičenia, určite oceníš to, že podporuje chuť na jedlo a zlepšuje trávenie. Priaznivé zmeny môžeš pocítiť aj v kvalite spánku. Navyše vďaka tým správnym zložkám regeneruje vlasy, nechty a pokožku.

ZISTI VIAC O PANGAVIT24

Zdroj: Uber Nutrition

Sponzorovaný článok vytvorený v spolupráci s Uber Nutrition.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame