Denník stratenej vysokoškoláčky #46: Môj frajer a mama ma prekvapili, až som skoro odpadla

Radúz ma poriadne prekvapil, moju mamu si hneď získal (Zdroj: unsplash)

#V kúpeľni som strávila celú večnosť. Ignorovala som Jakubka, ktorý mi sústavne klopal na dvere. Keď niečo chce, vie byť neskutočne vytrvalý. Kiež by mu to vydržalo aj do dospelosti! Upravila som sa a usmiala na svoj obraz v zrkadle. „Zvládneš to!“ presviedčala som sa. Verila som, že moja mama a frajer si nestihli skočiť do vlasov.

Nová kniha o Escobarovi: Narkobarónove tajomstvá odkrývajú priamo tí, ktorí ho dolapili

Zázraky sa dejú!

Keď som vstúpila do izby, takmer som odpadla. Moja mama sedela s Radúzom na posteli a rozoberali recept na hustý jahodový džem. Ten mamin sa preslávil za hranicami našej dediny, a to je už čo povedať. „Veľmi to záleží od jahôd. Sadenice som kupovala v Poľsku. Ale nie na trhu. Mám tam známu, tá vie poradiť,“ chválila sa mama. Radúz sa tváril, akoby ho v tej chvíli nezaujímalo nič viac ako jahodové priesady. Milujem jeho schopnosť počúvať. Vtedy mám pri ňom pocit, že som najdôležitejšia na svete. Vidím, že podobný pocit vyvolal aj u mojej mamy.

jahodový džem, vafle, jahody
Jahodový džem prelomil ľady (Zdroj: freepik.com)

Nechápavo som sa na nich pozerala. Ja s mamou žijem takmer 20 rokov a doposiaľ som sa nenaučila, ako s ňom komunikovať. Radúz to zvládol za polhodiny. „Tak, je čas na raňajky. Kristína, čakám ťa v kuchyni. Ako ťa poznám, ty by si Radúzka nechala hladovať.“ Mama sa postavila z postele a ja som ju s radosťou nasledovala. Áno, má svoje muchy. Ale to, že Radúz môže ostať na raňajky, je jednoznačný signál toho, že mi ho schválila. Radúzovi som stihla dať letmú pusu na čelo a utekala som do kuchyne. Radúz sa predsa musí poriadne najesť!

Kde sa podel môj frajer?

Myslela som si,že mama sa bude chcieť rozprávať, ale výnimočne bola ticho. Dokonca si niečo pospevovala. Najprv som začala krájať paradajky, ale očividne ich tvar nezodpovedal matkiným predstavám. Zobrala mi nôž z rúk a nakrájala ich na úhľadné mesiačiky. Prestrela som na stôl. Otec prišiel zo záhrady a ihneď si všimol, že sa niečo chystá.

nakrájané paradajky
Ani paradajky neviem krájať! (Zdroj: freepik.com)

„Kristínka, ty máš narodeniny?“ Po tvári mu stekal pot. Asi si chudák myslel, že opäť zabudol na nejaký dôležitý dátum, čo sa mu stávalo pravidelne. Mama sa len usmiala a ja som sa začervenala. „Naša Kristínka má frajera. Je to sympatický mládenec. Keďže u nás strávil noc, tak sa nepatrí, aby sme ho poslali domov hladného.“ Samozrejme, pri zmienke o noci na mňa hodila nesúhlasný pohľad. To ma však vôbec netrápilo. Usmiala som sa na otca a vybrala sa zavolať Radúza na slávnostné raňajky. Mama rozhodne nešetrila. Urobila praženicu, aj lievance, ktoré ozdobila povestným jahodovým džemom. Izba však bola prázdna. Kde zas je?

Tí dvaja si spolu rozumejú

„Pomóóóc!“ ozvalo sa zo záhrady. Hneď som vedela, koľká bije. Radúz sa hral s Jakubom. Asi si myslel, že si budú nežne čítať rozprávky a púšťať autíčka. To ešte netušil, aký je Jakub nebezpečný živel. Keď som vybehla von, videla som Jakuba, ako trhá Radúzovi jeho rozkošné kučery. Neváhal ho sotiť ani do kuracincov, ktorých bol plný dvor. Vieš, ako mi dobre padlo vidieť Radúza v póze, v ktorej nevyzerá až tak perfektne? Jakubkovi sa budem musieť za to nejako odvďačiť. Idem na raňajky. Nech si Radúz poradí, ako vie.

Kika

Pozn: Denník je čistá fikcia. Akákoľvek podobnosť postáv či miest je čisto náhodná.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame