Denník stratenej vysokoškoláčky #27: Majka mieni, Tonko mení

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

#Majka sa konečne dočkala, a my s ňou. Včera večer zajednala stôl v nóbl reštaurácii, dioptrické okuliare výnimočne vymenila za šošovky, poprosila Savannah, nech ju nalíči, a vybrala sa s Tónkom na večeru. „Keby dačo, volaj!“ upozornili sme ju. Nevolala. O necelú hodinu sa vrátila na izbu. Posledné peniaze obetovala na taxík, pretože sa jej nechcelo ísť krížom cez celé mesto v nepohodlných lodičkách. Po lícach jej tiekla rozmazaná maskara a my sme vedeli, koľká bije. Predsa len Savannah, nedbajúc na taktnosť, jej položila otázku: „Čo sa vlastne stalo?“

Keď ti ostanú len oči pre plač

Majka nepovedala ani slova, len fňukala celú noc. Nad ránom sme to už nevedeli vydržať, tak Ľudmilka zasvietila svetlo, podala Majke ďalší balík vreckoviek a postavila vodu na čaj. Sadli sme si okolo nej ako dobré sudičky, snažiac sa vymámiť od nej aspoň slovo.

Photo by Aliyah Jamous on Unsplash

„Veď nám to povedz, bude ti ľahšie!“ štuchla do nej Savannah. Z Majky síce išli slová ako z chlpatej deky, no postupne sa nám skladal absurdný obrázok, ktorý nám dosvedčil, že zbaliť chlapa na diskotéke nie je takmer nikdy to najlepšie riešenie.

Tónko je hotový džentlmen

„Keď som mu povedala, že čakáme bábätko, najprv ozelenel. Potom si objednal dve vodky a začal kričať na celú reštauráciu, že nie som normálna,“ začala. Postupne z Tona vyliezlo, že on by sa síce rád aj oženil, aj postaral o ich dieťa, ale z praktických dôvodov sa to nedá. On totiž už jednu manželku má. Aj dve malé deti. Byt, v ktorom sa stretávali, mu vôbec nepatril. Bol to byt kamaráta, ktorý pracoval v Holandsku a Tóno sa mal oňho starať. A staral sa teda poriadne.

Aby umlčal Majku, dal jej zopár stoviek na interupciu, čím ju ešte viac urazil. Čerešničkou na torte bolo jeho priznanie, že tie peniaze mu dala manželka na nový kotol. A on ich teraz musí minúť na takú hlúposť. Majka prišla raz-dva k rozumu. Postavila sa a s hrdosťou oznámila všetkým hosťom v reštaurácii, čo jej vyviedol partner. Našťastie v reštaurácii bol jeho kolega, pred ktorým sa snažil ukryť jedálnym lístkom. Nepodarilo sa. Nepotrvá dlho, a túto skvelú novinku, ktorá sa za pár hodín premení na Jóbovu zvesť, bude vedieť celé mesto. Áno, aj jeho manželka.

Kto to vysvetlí Majkiným rodičom?

„Au.“ Dodala som. Majkin megaprúser nepotreboval ďalší komentár. Rozhodla sa, že dieťatko vychová sama. No ako to oznámi svojim rodičom, to naozaj netušila. Bola prísne vychovávaná a vedela, že rodičov neroztrhne od šťastia.

„Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa varí,“ dodala Ľudmilka. Môžeme ísť s tebou. Sme predsa ženy, a tie by mali držať spolu.

Photo by Simon Maage on Unsplash

Vo vnútri mi ostal taký príjemný pocit. Nie z tej nočnej mory, ktorý prežívala Majka na vlastnej koži. Ale z našej spolupatričnosti. Z toho, že aj keď je každá z nás z iného cesta, vieme držať spolu. Dohodli sme sa, že na východ pôjdeme už tento víkend. Nech to máme všetky čím skôr za sebou. Som zvedavá, čo to bude za výlet!

Kika

Pozn: Denník je čistá fikcia. Akákoľvek podobnosť postáv či miest je čisto náhodná.

Odporúčame