Dameho audiosnippet si už počul? Originalita, humor ani kvalita nechýbajú

Keď píšeme o Dameho albume 100RY, príde nám to, ako keby sme čakali na príchod nového roka alebo novej veľkej životnej kapitoly. Skutočne, okolo tohto CD sme (nielen) my toho popísali už naozaj veľa, preto sa tešíme na moment, kedy si ho budeme môcť vypočuť a patrične zhodnotiť. Dame svoju fan base dostáva každodenne do varu, v posledných dňoch zaujal hlavne audiosnippetom.

Okrem toho, že tento člen DMS, pre ktorého to bude druhý sólový album, vydáva denne na svojom profile na sociálnej sieti Instagram sprievodné videá o tom, ako vznikali jednotlivé skladby, ako ich vytváral, vďaka čomu tvoril hudbu a s kým na nich spolupracoval, sme sa dočkali aj audiosnippetu, ktorý vyšiel cez víkend a má približne 13 minút.

Ľudia si ho žiadali, pretože pôvodný snippet má nad 40 minút a je to vlastne dokument o albume 100RY. Je vysoko kvalitný a originálny, ale vzhľadom na to, že veľa fanúšikov si snippety pred vydaním albumu naozaj „ide“ a počúva ich takmer dookola, bolo to z logických príčin poriadne nepraktické. Dame ale nevydal len tak snippet, v ktorom by bolo nejaké intro a ochutnávky skladieb z albumu.

Tak, ako je to uňho známe, opäť to posunul do novej úrovne. Album sa volá 100RY, a teda celý snippet je robený ako keby príbeh na Instagrame. Názov skladby je vždy kvázi názov užívateľa, ktorý tu story publikoval a dole v textovom poli, v ktorom sa dá autorovi story poslať správa, ide text danej skladby. Naozaj šikovné a podarené. Ale u Dameho nás to už zrejme ani neprekvapí.

Okrem toho, sú tam výborné vizuály, originálne časti videí či referencie na veľa vecí a ľudí. Spomenúť môžeme napríklad animovaný seriál South Park či legendárnu video hru Grand Theft Auto. Keď chcete, nájdete tam toho poriadne veľa.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Konex ťa na koniec leta osvieži a pobaví songom „TAM KAM TY"

Oceňujeme aj hru so face swapmi, a teda s vymieňaním tváre, pretože v trackoch, kde mal Dame spoluprácu, použil tvár toho, s kým ju mal na svojom tele. Ako keby hovorili zaňho, ale boli súčasťou jeho tela. Veľmi zaujímavý krok. A musíme povedať, že niektoré face swaps boli naozaj vtipné či miestami až absurdné alebo mierne strašidelné.

Album 100RY je v predaji, Dame ukazuje úroveň, na akej sa dá robiť v našich končinách hudba a získava si veľkú popularitu a obdiv. Zaslúžene.

Foto: Dame, YouTube video

Odporúčame