Dame motivuje ľudí: Keby som nerobil, čo chcem, nebol by som tam, kde som

Dame patrí spolu so Separom a Smartom k najväčším hviezdam slovenskej rapovej scény. Zoskupenie DMS len v decembri dalo von album Prepáčte, s ktorým sa chystá ovládnuť tento rok po všetkých stránkach. Prvý venovaný však nezabúda ani na svojich priaznivcov.

Necelých 50 000.

To je počet sledovateľov svojského a medzi ľuďmi populárneho tatéra, ktorého veľkou láskou je hudba a predovšetkým rap. Dame je obľúbený medzi širokou verejnosťou, pretože spolu s DMS produkuje skladby, ktoré hýbu touto scénou, pričom im nechýba potrebná originalita. Jednoducho, títo chalani vedia vždy prekvapiť, prevažne pozitívne.

Civilným menom Adam Van Dame sa nezabúda venovať ani svojím sociálnym sieťam, kde často baví svoje osadenstvo, prípadne poukazuje na ľudskú hlúposť alebo inú sociálnu problematiku, ktorá by nemala ostať neopomenutá. Nedávno napríklad zdieľal prosbu florbalistov z Nižnej, ktorí hľadajú darcu krvi pre svojho spoluhráča, ktorý trpí zákernou leukémiou. Najnovšie sa populárny Dame vyjadril k iniciatíve mladého umelca Kaja Šinkoviča, ktorý vytvára podobizne známych slovenských osobností v LEGO svete.

Samotný Adam sa k svojej figúrke vyjadril svojsky a opäť zaujal. „Keď som mal osem rokov, strašne som chcel na Vianoce jedno LEGO auto. Rodičia ma namotali, že keď budem chodiť na spoločenské tance, tak ako moja sestra, dostanem ho na Vianoce,“ začal na svojom profile rozprávanie príbehu z detstva. „Pár mesiacov na tom (nikdy ma to nebavilo), som sám odišiel v polovici jedného tréningu domov so slovami, že tancujú len buz**anti.“

„Čo z toho vyplýva?

A/ Že som bol primitív už ako osemročný.

B/ Netreba si plniť sny cez deti, treba ich nechať plniť si svoje sny.

Keby som nemal svoj názor, tak by som sa pár mesiacov na tom neprihlásil (paradoxne v tej iste budove) na výtvarnú,“ púšťa DAME ľudí do svojho súkromia. „Mame som doniesol domov podpísať prihlášku s tým, že toto chcem robiť. KEBY SOM NEROBIL TO, ČO CHCEM, TAK NIE SOM TAM, KDE SOM. Takisto, keby som počúval, čo mám a čo nemám robiť. To mi napadlo, keď som videl, že Kajo urobil tohto panáčika,“ zakončil člen zoskupenia DMS, ktorý v roku 2017 publikoval svoj prvý sólový album menom Selfmade.


Si Raper ? Zviditelníme ťa! 

Ako jeden z mála Rapových portálov dávame možnosť sa zviditelniť aj začínajúcim talentovaným raperom – Zadarmo to nebude, ale ani vás to finančne nezruinuje. Koniec koncov investujete do svojej reklamy, zviditelnenia vášho mena a kvalitného spracovania článku našími redaktormi – ak si myslíš že si jeden z raperov, o ktorom by malo Slovensko vedieť a počuť napíš nám na generaciarapu@gmail.com 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *