Dame a Smart sa chystajú na turné: Prehnaná propaganda strachu snáď nestopne tour

Sú kolegovia, sú kamaráti, je medzi nimi chémia a sú dlhodobo zohratí. Členovia DMS Smart a Dame sa chystajú na spoločnú tour k Dameho albumu, kde Smart bude DJ a okrem toho zarapuje svoje slohy z CD 100RY. Obaja sa tešia na to, že budú mať takúto možnosť a kto ich zažil na živých vystúpeniach, môže potvrdiť, že sa na čo máme tešiť aj my.

K pripravovanej tour napísal Dame na Instagrame zaujímavý príspevok. Možno ste nevedeli, ale Separ s Damem dlho pracovali na tom, aby aby im Smart hrával koncerty. „Trvalo roky, kým sme Smarta dotlačili do toho, aby nám hral koncerty, ale šliape to brutálne a som rád, že bude hrať moju sólo tour k albumu 100RY,“ ako sme už v jednom z článkov písali, 100RY tour bude vlastne dvojtretinová DMS tour, pretože Separ síce bude mať povinnosti s turné k albumu OG, ale Dame so Smartom budú vystupovať spoločne.

„Aspoň zahráme aj spoločné veci a bude viac srandy. Kľúčové mestá už máme vybrané, ale zopár termínov je ešte voľných. Snáď nám to tá prehnaná propaganda strachu, čo všade pretláčajú médiá, nestopne,“ zakončil svoj krátky prehovor Dame.

Narážal na to, čoho sme denne svedkami v tlači či v digitálnych médiách. Prípady koronavírusu na Slovensku, v Česku či vo svete neklesajú, práve naopak, pribúdajú v pomerne hojnom počte a vlády pomaly, ale isto opäť zvažujú zavedenia rôznych reštrikcií. V osobitnom článku rozoberáme slová Dameho, Majka Spirita či Separa o tom, že to schytáva predovšetkým kultúra, pričom preplnené hory či aquaparky nikomu nevadia.

O tom ale niekedy inokedy. Verme, že sa situácia nezhorší na toľko, aby boli koncerty, festivaly a celkovo kultúrne akcie opäť zrušené, pre viacerých ľudí pracujúcich v tomto odvetví by to bolo likvidačné. A to, teda aspoň dúfame, nechce nikto.

Čo sa samotnej 100RY tour týka, môžeme sa tešiť na veľkú šou a kto má napočúvané Dameho nové CD, vie potvrdiť, že prinajmenšom tracky, ktoré Dame a Smart majú spoločné, zaznejú, tak to bude veľká paráda.

Foto: Dame, profil na Instagrame

Odporúčame