Ďalší zvláštny internetový trend: Je deepfake aplikácia od Číňanov nebezpečná?

Zdroj foto: pixnio.com/ Bicanski

#Pamätáš si na trend zostarnutých tvárí vďaka FaceApp? Číňania prišli s novinkou ZAO. Vďaka aplikácii môžeš nahrať svoju fotku do aplikácie a vyberieš si z množstva videí, kde môžeš svoju (alebo niečiu) tvár nahrať. Môžeš sa teda stať hviezdou holywoodskeho filmu, no môžeš byť tiež zneužitý na akékoľvek zosmiešnenie.

A práve to by malo byť najväčším problémom aplikácie. Podobne ako FaceApp, aj v prípade aplikácie ZAO začínajú mať ľudia obavy o svoje súkromie, ktoré môže byť narušené právami na poskytnutie fotografií aplikácií. Kto každý má teda právo fotku, ktorú si do aplikácie nahral, používať?

Podľa vývojárov je dnes možné obsah zmazať a všetko využívajú len na zdokonaľovanie vlastnej aplikácie. Avšak možnosti dnešnej doby sú nekonečné a viacero youtuberov, ktorí sa venujú novinkám alebo zvláštnostiam už upozornilo, že deepfake videá sú často takmer nerozoznateľné od skutočných. A to môže znamenať nejednu nepríjemnosť, hoci ide o aplikáciu pre zábavu.

Aj keď ZAO mánia zúri najmä na ázijskom kontinente, je veľmi pravdepodobné, že trend videí s vlastnou tvárou sa dostane aj do Európy.

A takto nejak deepfake videá vyzerajú. Čo na to hovoríš?

Zdroj: forbes.com
Odporúčame