Neodradila ho ani minuloročná tragédia: K Titanicu sa chce vydať ďalší boháč

Titanic

K Titanicu sa chystá ďalší miliardár (Zdroj: Pixabay.com/David_Do)

#Už je to takmer rok odvtedy, ako svet obletela smutná správa o tragickom osude ponorky Titan, ktorej cesta k potopenému vraku legendárneho Titanicu, sa skončilo smrťou všetkých pasažierov. Aktuálne sa však k tejto kultovej lodi chystá ponoriť ďalší boháč, ktorý sa týmto odradiť nenechal!

Ďalší výlet k Titanicu

V júni minulého roka sa k potopenému vraku lode Titanic vydala malá ponorka Titan patriaca spoločnosti OceanGate. Postretla ju však tragédia, ktorá sa skončila smrťou jej päťčlennej posádky, pričom ponorka bola zničená implóziou. 

Ani tieto desivé správy však miliardára Larryho Connora neodradila od toho, aby sa aktuálne nepokúsil práve o podmorskú návštevu Titanicu. Larry Connor je investor z Daytonu, ktorý založil Connor Group, čo je vlastne spoločnosť, ktorá investuje do luxusných bytových nehnuteľností v Spojených Štátoch. 

Titanic
Larry Connor pôjde k Titanicu (Zdroj: X.com)

Netreba mať obavy?

Tento americký miliardár chce svojou výpravou dokázať, že aj napriek minuloročnej tragédii je v súčasnosti podobné preskúmavanie v takýchto hĺbkach bezpečnejšie, než bolo kedy predtým. 

Tentokrát pôjde celkovo o štvoricu pasažierov, ktorých k Titanicu vezme 20-miliónová ponorka Triton 4000/2 Abyssal Explorer, pod ktorou je podpísaná spoločnosť Triton Submarines. Práve spoluzakladateľ tejto značky bude dokonca aj jedným z účastníkov tejto cesty. Pevne veríme, že sa im bezpečnosť tohto podmorského preskúmavania Titanicu podarí dosiahnuť bez akýchkoľvek problémov!

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame