Fakt čudné zákony: V týchto krajinách si nekúpiš žuvačku ani králika, dokonca máš zákaz splachovať!

Tieto zákony ťa naozaj poriadne prekvapia (Zdroj: Unsplash)

#Pravidlá sú na to, aby sa dodržiavali. To isté by malo platiť aj o zákonoch. No čo robiť v prípade, že vláda schváli zákony, ktoré sú prinajmenšom absurdné? Užívatelia Redditu sa podelili o tie najzvláštnejšie zákony, ktoré sa musia dodržiavať v ich krajine.

#1 V Singapure je ilegálny predaj a konzumácia žuvačiek. Pokutu nedostaneš len v tom prípade, ak sa ti podarí dokázať, že žuvačku používaš vyslovene na terapeutické účely.

#2 V Južnej Kórei je zákaz ohovárania. Môžeš sa dostať do väzenia dokonca aj v prípade, že to, čo si povedal, je pravda. Takže pozor na jazyk!

krásna žena pst
Zákaz ohovárania! (Zdroj: freepik.com)

#3 Aj tebe sa v detstve rodičia vyhrážali, že ťa predajú? Keby si býval na Floride, tak to nemôžu urobiť. Jeden zo zákonov tam hovorí jasne: „Predaj detí na Floride je vyslovene zakázaný.“

#4 Na Hawaji schválili zákon, ktorý nie je až tak z cesty. V tejto krajine sú billboardy zakázané. Vodiči sa tak môžu kochať prírodou. Miestni sú presvedčení, že krásny výhľad na okolitú prírodu je predsa len tou najlepšou reklamou.

#5 V americkom štáte Wisconsin je zakázaný predaj margarínu v reštauráciách. Dostaneš ho len vtedy, ak si ho vyslovene vyžiadaš. Vtedy to nie je protizákonné.


Šialený odchod na druhý svet: 12 najabsurdnejších ľudských úmrtí


#6 V meste Topeka v štáte Kansas platí zákon, ktorý v tomto meste zakazuje hádzať snehové gule do rôznych objektov. Primátor však prišiel na to, že ho bude musieť zrušiť, pretože deti tento zákon permanentne porušovali. Aká by to bola zima bez poriadnej guľovačky?

#7 Milovníci zemiakov by si v Západnej Austrálii asi sotva prišli na svoje. Podľa miestnych zákonov nesmieš mať pri sebe viac ako vrecko (približne 50 kg) zemiakov. Spoločnosť Potato Marketing Corporation má dokonca právo ťa prehľadať a zhabať ti ostatné zemiaky.

#8 V Austrálii ešte chvíľku ostaneme. V štáte Queensland je zakázané vlastniť králika. Môžeš ho mať iba vtedy, ak dokážeš, že si čarodejník, pracuješ v cirkuse alebo si vedec a králika používaš len na vedecké účely.

králik
Králik nie je všade povolený (Zdroj: freepik.com)

#9 Vo Švajčiarsku nesmieš splachovať záchod po 22. hodine. Považuje sa to za rušenie nočného pokoja.


Smutné i smiešne: 10+ najabsurdnejších dôvodov, kvôli ktorým ľudia zrušili svadbu


#10 Potrebuješ ísť vo Švédsku na toaletu? V tom prípade ti stačí, ak zazvoníš na akékoľvek dvere. Podľa jedného zákona ťa Švédi musia pustiť na záchod. Inak ich môžeš žalovať.

A na záver malý bonus: Vo francúzskom meste Sarpourenx je zakázané zomierať vtedy, keď je preplnený cintorín. Starosta vyhlásil, že tí občania, ktorí porušia tento zákon a umrú napriek tomu, že na cintoríne chýbajú voľné miesta, budú potrestaní. To, ako ich chcel potrestať, však odmietol vysvetliť.

Zdroj: hashtag.sk, reddit.com, rd.com, redbookmag.com
Odporúčame