Cherry cola je fajn, ale pil si už colu s príchuťou zeleného čaju? Toto sú tie najzvláštnejšie príchute Coca-Coly

Fantázii sa medze nekladú a vedia to aj výrobcovia Coca-Coly (Zdroj: Pixabay/vahidkanani)

#Coca-Cola stále patrí medzi najobľúbenejšie nápoje na svete. Dnes si ju môžeš dať s rôznymi zaujímavými príchuťami a stále prichádzajú nové. Nehovoriac o tom, že v mnohých kútoch sveta sú alebo aspoň boli dostupné príchute, o ktorých na Slovensku môžeme len snívať. Niektoré sa nelíšili len samotnou chuťou, ale aj farbou, prípadne konzistenciou. V článku ti predstavíme príchute, ktoré v histórii tohto nápoja patrili vôbec k tým najzvláštnejším.

Coca-Cola Clear

Kúpiť si ju môžeš iba v Japonsku a nie je pravdepodobné, že by sa mala v blízkej dobe objaviť na slovenskom trhu. Jej farba je priesvitná a chuť jemne citrónová. Ak by si sa ku nej predsa len dostal, priprav sa na to, že v nápoji tradičnú „karamelovú“ chuť a arómu nenájdeš. Zmenou prešla nielen chuť, ale aj farba. Ako názov napovedá, Coca-Cola Clear je bezfarebná. Obsahuje tiež minimálne množstvo kalórií.

Pomarančová Coca-Cola s vanilkovou arómou

Coca-Cola Orange Vanilla je ďalšou zo série, v ktorej je tradičná kolová príchuť obohatená citrusovou arómou. V tomto prípade si výrobcovia trochu nečakane zvolili pomaranč a pripojili k tomu aj vôňu vanilky. No zatiaľ čo si napríklad limetkovú verziu môžeš dať aj u nás, tú pomarančovú momentálne predávajú iba v Rusku a Lotyšsku. Už si zrejme vieš predstaviť, ako sa môže chutiť, a tiež ťa asi neprekvapí, že tento variant opäť patrí k málo kalorickým verziám drinku. Podľa názorov tých, čo ju ochutnali, ma príjemne krémovú chuť.

Coca-Cola „so zeleným čajom“

Ak ťa nápad zmixovať spomenuté dva nápoje do jedného zaujal, asi budeš sklamaný. Táto zaujímavo  pôsobiaca tekutina sa dnes oficiálne už nikde nevyrába. Mala však stále čiernu farbu, takže opäť išlo skôr o arómu, ako o skutočný „zásah“ to známej chuti. Aj podľa dostupných informácií mohol chuť zeleného čaju konzumujúci pocítiť až po poriadnom dúšku, čo si bežne spájame hlavne s čajmi. Plány na jej výrobu sú známe už od roku 2006, od roku 2009 bola oficiálne dostupná v (opäť) v Japonsku. antioxidanty prítomné v zelenom čaji.

Coca Cola s príchuťou slaniny

Hoci nie je isté, že či niekto čosi podobné skutočne pil, na internete nájdeš obrázky plechoviek s dietnou kolou s príchuťou slaniny. Nikdy sa však v obchodoch nepredávala, slúžila skôr len pre zberateľov rarít a podivností. Nech je ako chce, mnohých ľudí očividne tento zberateľský kúsom zaujal natoľko, že si začali vyrábať vlastné recepty na prípravu drinku.

slanina
Vypiť kolu s príchuťou slaniny od akéhokoľvek výrobcu chce slušnú dávku odvahy (Zdroj: Unsplash/Wright Brand Bacon)

Zázvorová Coca-Cola

Austrálčania boli jediným národom, ktorý mohol zázvorovú kolu ochutnať. Fakt je ten, že sa jednalo o limitovanú edíciu, ktorá sa dlho nepredávala. Výrobcovia ju svojho času popisovali ako „svieži a nezvyčajný“ nápoj, ktorý si najlepšie vychutnáš počas letných dní. Podobne, ako napríklad opečenú slaninu. Chuť zázvoru je však kompatibilná nielen s čajom, ale aj s džúsom a pivom, takže spomenutá edícia sa pokojne mohla dočkať aj pozitívneho ohlasu.

Zázvor spolu s charakteristickou karamelovou arómou Coca-Coly môže byť prekvapivo chutným zážitkom (Zdroj: commons.wikimedia.org/theimpulsivebuy)

Ktorú Coca-Colu by si vyskúšal najradšej?

 

Sleduj nás na Facebooku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame