NÁZOR Čo na mužoch neznášame a prečo ich milujeme? 6 žien prezradilo svoje slabosti, tieto odpovede si zapíš za uši!

čo majú ženy rady na mužoch

Čo ženy na mužoch milujú a čo im na nich prekáža? (Zdroj: Unsplash/david-balev)

#V dnešnom názorovom okienku sme sa pýtali žien, čo ich odrádza a naopak priťahuje na opačnom pohlaví. V prvej časti nášho prieskumu sa vyjadrilo 6 žien zverokruhu, ktoré rozhodne nesklamali svoju ženskú reputáciu. Ak si zvedavý, čo na tvoju vysnívanú Afroditu zapôsobí, rozhodne si prečítaj celý článok. Môžeš sa tešiť na rôzne priznania, fakty, ale i hlavolamy, nad ktorými sa budeš určite musieť zastaviť aspoň na malú chvíľku. Prvá polovica žien zverokruhu ti jednoducho rozpovie, ako na nich.

Majka, Vodnár

Neznášam, keď sú muži sebeckí, narcistickí, priveľmi sebavedomí či leniví. Mnohým chýba empatia. Rovnako nemám rada, keď nevedia komunikovať o všetkom otvorene. Naopak mám rada cieľavedomých mužov, ktorí majú ciele do budúcnosti, no napriek tomu ostávajú skromní a rozumní. Ak majú správne hodnoty v živote.

Vo všeobecnosti mám teda rada úprimnosť, empatiu, otvorenosť a toleranciu. Rovnako kvitujem, ak nie sú žiarliví, poznajú hodnotu svojej ženy a dôverujú jej. Páči sa mi, ak má chlap zdravé sebavedomie a panuje medzi partnermi dôvera, vtedy sa absolútne nemusí báť, že by ženu stratil a prebral mu ju iný. Tiež mám rada, keď sú muži starostliví, vážia si svoju ženu a dokonca ju za niektoré jej vlastnosti obdivujú. Ja tiež, samozrejme, dokážem obdivovať a vážiť si vlastnosti na mužoch, takže to je určite obojstranné. (úsmev) Povzbudzovanie a podporovanie je dôležitá vec vo vzťahu, avšak netreba zabúdať ani na humor. Mám rada, ak ma muž dokáže rozosmiať.

Viola, Ryby

Najviac sexy je na chlapovi podľa mňa v dnešnej dobe to, keď je otvorený všetkým témam. Keď mu nerobí problém hovoriť o problémoch alebo o veciach, ktoré ho trápia. Taktiež, keď sa otvorene vyjadruje k rôznym témam bez toho, aby mal potrebu súdiť, hodnotiť alebo ukazovať na niekoho prstom.

Keď je tolerantný voči iným, snaží sa komunikovať s otvorenou mysľou a priamo. Ďalej na chlapovi oceňujem úprimnosť a priamočiarosť, žiadne chodenie okolo horúcej kaše, ale priamo k veci. Keď je človek vo vzťahu a chýba tam úprimnosť, je ťažké ho na niečom vystavať. Ale nemusí sa to týkať len dlhodobých vzťahov – ak s niekým chcem len tak randiť, vždy preferujem úprimnosť, nech viem, na čom som.

Z dlhodobého hľadiska si všímam aj to, ako sa partner správa k svojim rodinným príslušníkom a taktiež k mojej rodine, keďže mi na vzájomných rodinných vzťahoch veľmi záleží, nikdy by som nechcela byť s človekom, ktorý si nerozumie s mojou rodinou. Z hľadiska výzoru je veľmi sexy to, keď sa muž o seba stará, používa kvalitné parfumy a vie na verejnosti prejaviť slušnú mieru sebaistoty, inteligencie a sebadôvery bez toho, aby to vyzeralo namyslene. Nemusíš vyzerať ako top model, dôležité je to, že si sebaistý a pristupuješ k ľuďom ako k seberovným.

dievča zima
Ženy milujú pozornosť, platí to pre všetky znamenia (Zdroj: Unsplash/omid-armin)

Najviac ma vytáča na mužoch vo všeobecnosti to, keď žiarlia na dlhoročných kamarátov ich priateliek. Ak chce s tebou žena byť, miluje ťa a páčiš sa jej, sú jej iní muži ukradnutí. Taktiež ma veľmi štvú obmedzené názory na citlivé témy alebo na témy, ktoré sú doslova tabu a ktoré sa niekedy muži nesnažia pochopiť, ale ich odsudzujú. Tiež veľmi nemusím, keď sa niekto hrá na niečo, čo nie je, špeciálne na sociálnych sieťach a keď v realite daného chlapa stretneš, jeho vyjadrovanie a činy sú úplným sklamaním. A tiež ma vie poriadne sklamať to, keď partner nerešpektuje moje priority a obviňuje ma kvôli veciam, za ktoré absolútne nemôžem, napríklad že mám veľa práce a nemám čas sa mu venovať.

Natália, Baran

Nemám rada, keď nechce jesť to, čo navarím a keď nevie, čo chce vo všeobecnosti. Rovnako nemám rada, ak sa mu nechce nič robiť, a to už čo sa týka upratovania, varenia, prekvapovania či sexu. Nerada sa s mužom nudím, ale zas nemám rada ani to, ak nedokáže zachovať vážnu tvár pri dôležitých rozhovoroch.

Rovnako ma mrzí, ak muž nevie rozprávať o svojich pocitoch a keď nie som jeho prioritou. Neuvážené utrácanie na zbytočnosti mi vie taktiež rozprúdiť krv v žilách. Naopak mám rada, keď mi venuje svoju pozornosť a dokáže ma uprednostniť, keď ma pozve napríklad na večeru, pri ktorej si dáme nejaké to vínko pre atmosféru. Rovnako mám rada, ak si rozumieme a sme na jednej vlne. V závere sa priznám, že mám rada, ak muž dokáže byť v posteli troška tvrdší. (smiech)

Majka, Býk

Páči sa mi keď je chlapec džentlmen, jednoducho, keď sa vie pekne správať nie len k ženám, ale aj vo všeobecnosti. Mám rada všímavých mužov, ktorí sa na mňa sústredia a dokážu ma zaujato počúvať, bez toho, aby sa nechali čímkoľvek vyrušiť. Naopak ma odrádza vulgárnosť, ak ponižuje ostatných okolo seba, alebo keď si myslí, že sa svet točí len okolo neho. Takže, ak vidím, že sa hrubo správa k svojim kamarátom či rodine, je to automatické mínus.

Vzhľadom na to, že som celkom romantik, mám rada aj to, keď sa muž dokáže postarať o ženu, keď je chorá. (úsmev) Jednoducho sa mi páči, ak vidím, že človeku na mne záleží. A čo sa týka fyzického vzhľadu? Viem, že mnoho žien obdivuje svaly či vypracovaný zadok, no mňa vždy najviac zaujme úsmev a úprimné oči. Myslím, že najdôležitejšie je to, čo má muž vo vnútri, aký je, ako sa správa k svojmu okoliu a čo z neho celkovo vyžaruje.

Miriam, Blíženec

Neznášam, ak je muž egoista, napríklad, keď dáva prednosť svojim potrebám pred našim vzťahom. Rovnako nemám rada mamičkiných maznáčikov, majetníckych alebo hlúpych mužov, ktorým chýba inteligencia a slušné správanie. Potom ho musím vychovávať ja a ja sa skutočne do tejto úlohy matky nerada štylizujem.

Nemám rada tvrdohlavosť, keď si muž nevie uznať chybu, keď sa s ním nedajú vyriešiť problémy a zbabelo sa pritom vyhovára. Rovnako nemám rada detinské správanie a nedostatok zmyslu pre humor, naozaj je hrozné, keď ma chlap nevie rozosmiať. A asi ako väčšina žien nemám rada klamárov, narcisov a chlapov, ktorí nevedia urobiť kompromis. Ďalej tiež nespoľahlivých mužov a tiež takých, ktorí nemajú žiadne ciele. Automaticky majú u mňa mínus muži, ktorí sa ľutujú a nemajú zdravé sebavedomie.

Naopak mám rada, ak je muž vtipný, spoľahlivý, ak má zdravé sebavedomie a inteligenciu. Ak dokáže byť v intímnom živote romantický, ale aj drsnejší. Mám rada, ak sa mu páčia moje nápady, napríklad spontánne výlety, a podobne. Taktiež, ak so mnou rád trávi čas a keď máme spoločný humor. Milujem totiž čierny humor a suché vtipy. (smiech) Mám slabosť na mužov, ktorí mi dokážu zahrať niečo na hudobnom nástroji a tiež ak výborne šoférujú. Rovnako ma priťahuje, ak muž dokáže byť rázny, ale do istej miery jemný.

Nina, Rak

Páči sa mi, keď muž vie byť džentlmen. Niekedy ani nejde až tak o tú pomoc, ako o fakt, že na to myslia, napríklad, keď sa ponúknu, že mi vyložia vo vlaku kufor, a podobne. Okrem toho mám rada, keď vie muž variť, vie niečím prekvapiť a pamätá si aj drobnosti, ktoré som mu niekedy spomenula. Po fyzickej stránke mám slabosť na jamky v lícach a hnedé oči. Na druhej strane sa mi nepáči, keď sa muž bojí prejaviť emócie a vyslovene neznášam, keď muži sexualizujú ženy, bez povolenia nás obchytkávajú a tvária sa, že nad nami majú moc, lebo sú vo väčšine prípadoch fyzicky zdatnejší.

V závere sa určite môžeme zhodnúť na tom, že ženy sú rozhodne komplikované bytosti, avšak boj o ich srdce vždy nepochybne stojí za to. Aby si bol úspešný, je tu malá rekapitulácia. Buď sebavedomý a cieľavedomý, nezabúdaj ani na pozornosť voči žene a vždy ju úprimne počúvaj. Naopak, vyvaruj sa prehnanému chválenkárstvu a egoizmu.


Tak čo, pomohol ti dnešný príspevok? Ak si v dnešnom článku nenašiel odpovede a čakáš, čo si myslia ženy z druhej polovice zverokruhu, nezúfaj. Čoskoro je tu druhá časť, ktorá ti prinesie odpovede od levice až po ženu v znamení kozorožca!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame