Zorganizuj najlepší silvestrovský žúr: Poradíme s alkom, nealkom, jedlom aj zábavou!

silvester 2021

Na Silvestra 2021 sa treba patrične pripraviť (Zdroj: unsplash.com/Kate Hliznitsova)

#Už o pár dní sa budeme lúčiť s rokom 2021 a vítať nový, pričom asi každý z nás dúfa, že bude oveľa lepší ako ten starý. Bez ohľadu na to, či budeš tráviť Silvester s kamošmi na chate alebo u niekoho na byte, s rodičmi alebo len s polovičkou, je potrebné sa tento deň patrične pripraviť. Poradíme ti dobré silvestrovské menu aj to, na čo nemôžeš zabudnúť.

Nealko ťa nezabije

Aby bol posledný deň v roku fajn, rozhodne zabudni na to, že začneš od rána popíjať. Dosiahol by si iba rýchly hlavobôľ a po pár hodinách by bolo po nálade. Zabezpeč dostatok nealko drinkov. Klasikou je kola, pomarančový džús a spriteový nápoj. Ak uvažuješ nad množstvom, rátaj približne 3 litre na osobu.

Alko s mierou

Presnú hodinu, kedy začať popíjať alkohol ti neporadíme. Triezvo však uváž, koľko unesieš, chceš si predsa z tohto dňa aj niečo pamätať, no nie? Ak budeš s partiou, dohodnite sa, aby si každý priniesol taký alkohol, aký bude piť. Ušetríte tak nemálo peňazí a zároveň každý bude mať to, na čo má chuť.

Ak budeš tráviť Silvester v kruhu rodiny, dohodnite sa na 1-2 druhoch alkoholu. Skvelým variantom je tiež príprava vareného vína alebo punču.

Osvedčený tip: Nekombinuj viac druhov alkoholu medzi sebou.

Niečo pod zub

Zlaté pravidlo: Nikdy nezačni popíjať na prázdny žalúdok! Silvester si žiada zostavenie kvalitného menu. Zabudnúť by si nemal na niečo sladké, niečo slané a zároveň. Čo robiť, ak sú v partii vegáni, vegetariáni aj mäsožrúti? Odpoveď je jednoduchá. Pripraviť niečo neutrálne. Naším tipom, ktorý si zamiluje naozaj každý, je zeleninová nátierka, ktorú môžeš natrieť na chlebíčky alebo podávať ju spolu s pečenými zemiakmi. Ďalším perfektným tipom je príprava burgrov. Pre vegetariánsku verziu stačí vymeniť mäso za vegánsku fašírku, na ktorú ti recept ponúkame nižšie.

Vegánsky burger

 • 1 konzerva cíceru
 • 1 konzerva hrášku
 • 1 konzerva kukurice
 • 1 cibuľa
 • 2 mesiačiky cesnaku
 • 2 mrkvy
 • špaldová múka
 • soľ
 • koreniny (čierne ml. korenie, červená ml. paprika)
 • ľadový šalát
 • hummusová nátierka

Mrkvu pokrájame na menšie kúsky a uvaríme. Následne všetky ingrediencie okrem múky rozmixujeme tyčovým mixérom. Osolíme, okoreníme, pridáme približne 150g múky a formujeme placky. Tie vysmažíme a hotovo. Stačí dať do vegánskej žemle, na ktorú z oboch strán dáme hummusovú nátierku. Pridáme sušené paradajky, ľadový šalát a môže sa podávať.

Zábava

Silvester by sme mali stráviť pozitívne. Ak si na chate a máte sneh, choďte lyžovať alebo stavať snehuliaka. Guľovačka a sánkovačka nesmú taktiež chýbať. Pokiaľ ho tráviš doma, vyberte sa s rodinou či kamošmi na silvestrovskú turistiku. Netreba si vyberať náročné túry, práve naopak. Maximálne 4 hodinová túra, ktorá ťa na celý deň neodpáli, ale zároveň vám prinesie príjemný program.

Dajte si sprchu, šlofíka, pripravte si dobroty pod zub a nasleduje zábava. Ku dňu D neodmysliteľne patria spoločenské hry. Našim tipom je klasika v podobe hier ako sú Osadníci z Katanu, Activity, Party alias, Človeče nehnevaj sa alebo v silvestrovskom podaní aj Človeče neopi sa!  Skvelou zábavou je tiež twister, ktorý už v mierne podnapitom stave naberá úplne iné grády. Priprav si tiež niekoľko vtipov. Atmosféru podčiarknu balóny, konfety alebo párty čapice!

Playlist vytvor s kamošmi

Už v predstihu si priprav playlist tých najlepších vypaľovačiek. Chýbať by nemali najlepšie hity roku 2021, ale tiež oldies stálice. No a čo si budeme klamať, najlepšie sú aj tak ľudovky, ktoré nielen, že rozprúdia zábavu, ale zdvihnú každého zo stoličiek.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame