Farba tvojho oblečenia dokáže o tebe prezradiť viac, ako si myslíš: Ktorá je tvoja najobľúbenejšia?

Farba tvojho oblečenia dokáže o tebe prezradiť viac, ako si myslíš

Farba tvojho oblečenia dokáže o tebe prezradiť viac, ako si myslíš (Zdroj: unsplash.com/ Becca McHaffie)

#Výber farby oblečenia dokáže o tebe prezradiť viac, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vedel si, že existujú také, ktoré dokážu ovplyvniť tvoje správanie a náladu ?Pozri sa, čo znamenajú!

1. Červená

Ak miluješ červenú farbu, o mužov zrejme núdzu nemáš. Áno, je to pravda! Červená farba priťahuje opačné pohlavie. Dokonca čašníčky v červených uniformách získavajú od mužov viac komplimentov. Okrem toho je červená aj znakom agresivity a dominancie. Vedci zistili, že športovci v červených dresoch majú o 5 % vyššiu pravdepodobnosť, že vyhrajú.

Červená
Červená symbolizuje napríklad agresivitu  (Zdroj: Unsplash/Tamara Bellis)

2. Fialová

Ak miluješ fialovú, tak si zaručene citlivý a emotívny. Okrem toho je znakom kráľovskej elegancie, ktorá zanecháva dojem mágie a fantázie. Taktiež stimuluje tvorivosť a prináša mier.

Fialová
Fialová je kráľovská (Zdroj: Unsplash//engin akyurt)

3. Oranžová

Oranžová prináša veľa vzrušenia a energie. Aj preto je to jedna z najobľúbenejších farieb športových tímov. Ak miluješ túto farbu, tak si zaručene energický a živý človek.

Oranžová
Oranžovú milujú športovci (Zdroj: Unsplash/Frank Flores)

4. Biela

Ľudia, ktorí milujú bielu farbu majú sklon byť organizovanejší a viac sa zameriavajú na detaily. Túžia po pocite uspokojenia. Okrem toho je biela znakom čistoty a elegancie.

Biela
Biela je znakom elegancie (Zdroj: Unsplash/Tamara Bellis)

5. Čierna

Tak ty si zaručene vodcovský typ. Čierna farba sa často spája s autoritami. Dokáže navodiť pocit elegancie, formality a tajomstva. Vyznačujú sa ňou aj ľudia, ktorí sú praktickí a racionálni. Ak teda miluješ čiernu farbu, tak pravdepodobne túžiš po kontrole a nezávislosti.

Čierna
Čierna pre ľudí, ktorí majú radi kontrolu (Zdroj: Unsplash.com)

6. Modrá

Milovníci modrej sú detailisti a často ju nosievajú aj perfekcionisti. Títo ľudia sú veľmi tvoriví, idealistickí, spoľahliví a samostatní.

Modrá
Modrú milujú tvorivé duše (Zdroj: Unsplash/Tamara Bellis)

7. Žltá

Dobrodružstvo je tvoje druhé meno. Ty sa určite nezastavíš len tak pred ničím. Žltá farba by sa určite dala charakterizovať slovom sloboda. Ak miluješ túto farbu tak si pravdepodobne vtipný, spontánny, vášnivý a sršíš optimizmom.

Žltá
Žltá znamená slobodu (Zdroj: Unsplash.com)

8. Zelená

Zelená farba je farba úspechu. Často sa spája práve s peniazmi ale vedci tvrdia, že milovníci zelenej túžia po bezpečí. Táto farba tiež vyvoláva pocit upokojenia a často sa využíva na relaxáciu.

Zelená
Zelená pôsobí upokojúco (Zdroj: Unsplash/Tamara Bellis)

9. Ružová

Ružová údajne zmierňuje agresiu. Je dobrým regulátorom nálady a ľudia, ktorí ju majú na sebe, pôsobia na iných upokojujúco. Táto farba sa spája s láskavosťou, citlivosťou a veľkorysosťou.

ružová
Ružová farba (Zdroj: Unsplash/flaunter)

A ktorú farbu miluješ ty?

Zdroj: hashtag.sk, brightside.me
Odporúčame