Vieš, čo sa skrýva za tajomným názvom Werewolf Syndrome? Lalit Patidar je teenager, ktorý sa narodil ako polovičný vlkolak

Mladý 17-ročný vlčí muž.

Lalit Patidar má zriedkavý syndróm (Zdroj: Instagram/lalitpatidar520)

#Dokážeš si predstaviť, že by si sa narodil v tele, ktoré by bolo celé pokryté vlasmi? Lalit Patidar je teenager, ktorý tak žije už 17 rokov. Musel sa však naučiť prijať svoju jedinečnosť. Trpí na zriedkavé ochorenie, ktoré postihuje len zopár ľudí na planéte.

Je jedinečný i napriek svojej odlišnosti

Lalit Patidar je neobyčajný mladý muž, pochádzajúci z indickej dediny Nandleta v Madhya Pradesh. Medzi tamojším obyvateľstvom sa preslávil ako „vlkodlačí muž“ vďaka jeho unikátnemu vrodenému ochoreniu. Vďaka tejto jedinečnosti je momentálne populárny po celom svete.

Narodil sa, ako jeden z mála ľudí na svete, so syndrómom, ktorý nesie pomenovanie „Werewolf Syndrome“. Je to syndróm, ktorý vzniká genetickou mutáciou v chromozóme X. Jeho vedecké pomenovanie je Hypertrichosis lanuginosa, a ide o vrodenú poruchu spôsobujúcu nadmerné ochlpenie celého tela aj na miestach, kde zdravý človek nezarastie, teda napríklad vrátane tváre. Postihuje približne jedného človeka z milióna.

 

„Lekár nám povedal, aby sme ho oholili!“

Pre portál Lad Bible sa Lalitova matka vyjadrila takto: „Videla som ho pol hodiny po pôrode a celé jeho telo bolo pokryté vlasmi.“.  „Zdravotná sestra bola vystrašená, keď ho uvidela. Lekár mi len povedal, aby sme sa neobávali, že je v poriadku… Odporučil nám, aby sme syna oholili!“ dodal Lalitov otec.

Rovesníci sa ho báli

Ako Lalit rástol, stretal sa s nepochopením, až so šikanou, medzi rovesníkmi. „Nebol som nahnevaný, keď mi začali rásť vlasy. Avšak kvôli tomu, že som bol mladý, všetci z rodiny, no najmä rodičia, sa o mňa veľmi báli,“ povedal Lalit pre Lad Bible. „Malé deti sa báli na mňa pozrieť, a ako dieťa som tomu, prirodzene, nerozumel. Ako som však dospieval, uvedomil som si, že som iný. Moje telo má vlasy, a to nie je bežné! Deti sa obávali, že sa za nimi vrátim, a pohryziem ich ako nejaké zviera,“ dodal.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lalit Patel (@lalitpatidar520)

Lalitov blízky priateľ prehovoril o svojich pocitoch

V rozhovore opísal svoje pocity: „Bol som šokovaný a vydesený! Môj starý otec mi však všetko vysvetlil. Povedal mi, aby som sa nebál – ‚Je ako každý iný,‘ povedal mi. Tak som sa už nebál, a stali sme sa priateľmi…“.  Mrzelo ho však, že keď sa s Lalitom napríklad prechádzali, ostatné deti sa mu vysmievali, a pokrikovali na neho, či dokonca hádzali kamene.

„Som predsa jeden z milióna!“

Aj napriek obrovskej šikane, ktorou si musel vo svojom živote prejsť, sa za každých okolností snaží zostať pozitívny: „Pomaly som si uvedomil, že som chlpatý, viac než je „normálne“, a že ma to odlišuje od iných ľudí. Som jedinečný!“ povedal. Jeho rodina a blízky priatelia ho podporujú, a snažia sa mu dopriať plnohodnotný život. „Musím sa toho ešte veľa naučiť, no najdôležitejšia vec je, že sa nesmiem vzdať a žiť život naplno. Som predsa jeden z milióna!“

Prijal svoju jedinečnosť

Lalit má pre všetkých jasný odkaz: „Nakoniec, chcem len povedať, že by ste mali vždy rešpektovať všetkých ľudí, bez ohľadu na to, ako človek vyzerá, môže mať akúkoľvek chorobu. Je dôležité byť šťastný, ale zároveň udržať ostatných šťastnými.“

A hoci možno nikdy nebude existovať liek, tento mladý chalan sa naučil prijať svoju jedinečnosť, a zvýšiť kvalitu svojho života na maximum. Mnohí z nás by si z neho mohli brať príklad!


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: LadBible
Odporúčame