Používajú ju aj celebrity a konkurencia nechce zaostávať: Takto ovládla svet aplikácia Clubhouse

Clubhouse ovládol svet.

Clubhouse je čoraz populárnejšou aplikáciou (Zdroj: freepik.com/jannoon028)

Na celom svete si Clubhouse nainštalovalo 5,3 milióna ľudí. Čína aplikáciu zablokovala už na začiatku februára. Momentálne si po celom svete veľkú popularitu získava nová sociálna sieť Clubhouse. Tuto bezplatnú aplikáciu si môžeš stiahnuť iba prostredníctvom Apple App Store, čiže sa to podarí iba ľuďom, ktorí majú Iphone.

Prudký rast konkurencie ocenil a komentoval aj výkonný riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg. Podľa jeho slov, už vyskúšal a porovnal Clubhouse. Zuckerberg dokonca povedal, že Facebook už začal rozmýšľať o vytvorení svojho chatu, ktorý sa bude podobať populárnej novinke. Oznámili to ľudia, ktorí nemali povolenia hovoriť o tom verejne. Produkt je podľa nich v najskoršej fáze vývoja. Informoval o tom denník New York Times.

Facebook už dávno má takzvaný zvyk súťaže s inými sociálnymi sieťami. Napríklad v roku 2016 si riaditeľstvo Facebooku kúpilo takmer 60 sociálnych sietí, medzi ktorými sú Instagram i WhatsApp. Taktiež Clubhousu začal konkurovať Twitter, ktorý sa už pustil do testovania podobného produktu s názvom Spases.

Bude Clubhouse plnohodnotným rivalom úspešných sociálnych sietí? (Zdroj: freepik.com/wichayada)

Čo je Clubhouse?

Sociálna sieť Clubhouse bola založená podnikateľmi Paulom Davisionom a Rohanom Sethom v apríli 2020. V decembri už mala hodnotu takmer sto miliónov dolárov. Najprv sa táto aplikácia považovala za súkromnú a používala ju elita Silicon Valley. Komentoval to denník New York Times.

Podstata Clubhouse spočíva v hlasovej komunikácii, čiže namiesto videa a písania textu (ako je to na iných sociálnych sieťach), si používatelia vytvárajú miestnosti, v ktorých po nadviazaní rozhovoru s ostatnými ľuďmi diskutujú o rôznych témach. Podľa posledných údajov vývojárov bolo potvrdené, že sa v hlasových rozhovoroch týždenne zúčastňujú dva milióny ľudí. Vo všeobecnosti na celom svete si túto aplikáciu nainštalovalo 5,3 milióna ľudí. Najviac sa Clubhouse začal používať počas pandémie, keď ľudia hľadali spôsoby, ako sa zabaviť v izolovanom svete. Teraz je aplikácia na vrchole rebríčka Apple Store v štátoch ako Japonsko, Turecko, Nemecko a Taliansko.


Všetci o nej hovoria, používať ju môžu len vyvolení: Svet prepadol novej sociálnej sieti


Taktiež aplikáciu začali používať desiatky celebrít: kanadský raper Drake, americká herečka Tiffany Haddish, americký herec Jared Leto, americká herečka a model Paris Hilton a mnohí ďalší, medzi ktorými sa objavil aj najbohatší človek na svete, zakladateľ  SpaceX, Tesla a PayPal Elon Musk, ktorý sa ráno 13. februára prostredníctvom sociálnej sieti Twitter obrátil na ruského prezidenta Vladimíra Putina s návrhom porozprávať v  Clubhouse. Ruský prezident zatiaľ na návrh nereagoval. Musk sa už stihol zúčastniť nočnej Clubhouse relácie Good Time, čo prinieslo ešte viac záujmu o novú hovorovú sociálnu sieť.

Používaš Clubhouse aj ty?

Zdroj: Autorom článku je Vladyslav Yatskovyi
Odporúčame