Súboj ťažkých váh o dočasný titul UFC za nami: Ngannou spoznal svojho vyzývateľa!

Derrick Lewis a Ciryl Gane

Derrick Lewis a Ciryl Gane (zdroj: Instagram/UFC)

#Galavečer UFC 265 ponúkol hlavný zápas medzi Derrickom Lewisom a Cirylom Ganom. Ten bol o dočasný titul ťažkej váhy UFC a o post vyzývateľa riadneho šampióna Francisa Ngannoua. V súboji uspel doposiaľ nezdolaný Gane, ktorý ukončil Lewisa v 3. kole na TKO.

Nikým neohrozený

Pravdepodobne najtechnickejšia a najrýchlejšia ťažká váha organizácie UFC Ciryl Gane potvrdil papierové predpoklady. Gane nepustil Lewisa k absolútne ničomu. Tomu sa dávali šance len na výhru drvivým knokautom, ktorý ale neprišiel.

Naopak Gane, ktorý zvykol si nebezpečných súperov strážiť na vzdialenosť a vyhrať má body, dokázal „Čiernu beštiu“ ukončiť v 3. kole. Derrick Lewis sa dopracoval počas necelých 15 minút zápasu len k 16 signifikantným úderom. S prehľadom prehral obe úvodné kolá u všetkých bodových rozhodcov.

Ngannou vs. Gane

Súčasný šampión ťažkej váhy Francis Ngannou naposledy vrátil prehru Stipemu Miočićovi. Prvý zápas vyhral Miočić vďaka skvelému wrestlingu a grapplerskej kontrole na zemi, no do odvety prišiel Ngannou oveľa lepšie pripravený.

Stipe nedotiahol ani jeden takedown so úspešného konca a začiatkom 2. kola Ngannou brutálne knokautoval chorvátsko-amerického bojovníka. Jeho prvou obhajobou mal byť súboj s Jonom Jonesom, no ten sa nedohodol s UFC na finančných podmienkach.

Do titulového zápasu s Francisom Ngannou nastúpi francúzsky technik Ciryl Gane. Stávkovými kanceláriami a odbornou verejnosťou je Ngannou vnímaný ako mierny favorit.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame