Poznáme detaily nového filmu Christophera Nolana: Skutočne v ňom odpáli atómovú bombu?

Christopher Nolan nakrúti ďalší film z obdobia druhej svetovej vojny

Christopher Nolan nakrúti ďalší film z obdobia druhej svetovej vojny (Zdroj: Warner Bros.)

#Christopher Nolan pripravuje svoj ďalší celovečerný film. Režisér a scenárista filmov Interstellar, Inception, Dunkirk či trilógie Temný rytier v ňom znova nazrie do obdobia druhej svetovej vojny. Pôjde tak o druhý Nolanov blockbuster nakrútený podľa skutočných udalostí.

Dej sa zamieria na amerického fyzika Roberta Oppenheimera, ktorý „pomohol“ ukončiť druhú svetovú vojnu. Počas jej posledných rokov pracoval na skonštruovaní prvej atómovej bomby. Tú neskôr Amerika zhodila na japonské mestá Hirošimu a Nagasaki, čím ukončila vojnu medzi USA a Japonskom nepriateľovou kapituláciou.


Filmové legendy: Christopher Nolan je meno, ktoré sa spája s tými najväčšími filmovými peckami posledných rokov


Po kasovo nie príliš úspešnom Tenete sa režisér po 20 rokoch porúča z Warner Bros., ktorých streamovaciu platformu podľa vlastných slov považuje za najhoršiu streamovaciu službu vôbec. Naráža najmä na rozhodnutie vydávať blockbustere v kinách a na HBO Max v rovnaký deň. Najvrelšími kandidátmi na zastrešenie produkcie sú Universal, Paramout (s ktorým pracoval na Insterstellare), Sony a 20th Century Studios.

Hlavnú postavu Oppenheimera by si mal zahrať režisérov dvorný herec Cillian Murphy, zatiaľ to však nepotvrdil. Nolan je známy svojim využívaním praktických efektov miesto CGI a preto sa internet smeje na tom, či skutočne nechá pre film odpáliť atómovú bombu. Taktiež sme zvedaví, kto pre film zloží hudbu a či sa v ňom mihne britská legenda Michael Caine.

Pozri si krátku ukážku toho, ako sa nakrúcal Dunkirk. Zrejme náš čaká niečo podobné. Máš rád filmy Christophera Nolana? A čo hovoríš na jeho ďalší projekt?

Zdroj: hashtag.sk, screenrant.com
Odporúčame