Turisti ostali v šoku! Do obľúbenej dovolenkovej destinácie zavítal žralok: Pohyboval sa len pár metrov od ľudí

Do obľúbenej dovolenkovej destinácie zavítal žralok

Do obľúbenej dovolenkovej destinácie zavítal žralok. (Zdroj: Unsplash.com/ Dimitry Anikin)

#Chorvátsko rozhodne patrí medzi obľúbené turistické destinácie mnohých turistov a do jeho vôd zavíta počas roka množstvo ľudí. Turisti v meste Tribunj však ostali poriadne šokovaní. Len pár metrov od ľudí sa pohyboval žralok.

Hoci more láka množstvo turistov z najrôznejších krajín sveta, treba neustále myslieť na to, že to je aj prirodzeným domovov niekoľkých rýb či iných morských živočíchov, dokonca aj žralokov. Hoci na neho turisti natrafia skôr náhodou, nie je to nemožné. Presvedčili sa o tom aj ľudia, ktorí zavítali k moru do mesta Tribunj.

Podarilo sa im totiž natočiť menšieho žraloka, ktorý sa pohyboval len 100 metrov od pevniny. Kým niektorí okamžite z vody ušli, našli sa aj odvážlivci, ktorých toto zviera zaujalo až tak, že ostali aj naďalej plávať.

Nejde pritom o jediného žraloka spozorovaného blízko pevniny. „Začiatkom júna  sa podarilo spozorovať menšieho žraloka v Pirovci a o dva dni neskôr v Meduline. Predpokladá sa, že išlo o žraloka modrého, ktorý nie je pre človeka nebezpečný,“ informuje o tom portál imeteo.sk.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, imeteo.sk
Odporúčame