Chimaev odkazuje Usmanovi, že chce v UFC jeho hlavu: Víťaz tohto duelu sa dočká…

Khamzat Chimaev (zdroj: YouTube/UFC)

#Na turnaji UFC 294 v Abú Dhabí sa môžeme tešiť na veľký súboj, kde Khamzat Chimaev vyzve Kamaru Usmana. Víťaz tohto zápasu navyše dostane možnosť splniť si veľký kariérny sen. O čo v tomto prípade ide? 

Khamzat Chimaev vs Kamaru Usman

Čečenský bojovník, ktorý oficiálne vystupuje pod vlajkou Spojených arabských emirátov, mal pôvodne na turnaji UFC 294 nastúpiť proti Brazílčanovi Paulovi Costovi. Obaja si medzi sebou vymenili viacero ostrých a nepríjemných odkazov. Costa ale z tohto merania síl musel odstúpiť, pretože má zdravotné problémy. Iba 5 týždňov pred turnajom absolvoval operáciu ruky a včas nebude k dispozícii. 

Najväčšia MMA organizácia na svete ale na svoju reakciu nenechala dlho čakať. UFC určilo, že Chimaeovým súperom bude Nigérijčan Kamaru Usman. Niekdajší šampión welterovej kategórii do 77 kilogramov túto ponuku prijal. Medzi ním a Khamzatom to v minulosti opakovane vrelo, ich match-up vo welteri bol viackrát na spadnutie, ale neprišlo k nemu.

Teraz obaja proti sebe nastúpia v strednej váhe, v kategórii do 84 kilogramov. Budú väčší, budú silnejší a je možné, že budú nebezpečnejší. „Kamaru, príď, som pripravený, idem si po tvoju hlavu,“ nechal sa počuť „Borz“, ktorý dostal prezývku „Vlk“ podľa konkrétneho druhu čečenského samopalu AK-47. Chimaeva čaká v Abú Dhabí prakticky domáce prostredie, Usman veľmi riskuje.

Jednak preto, že sa musí rýchlo presunúť do SAE a aklimatizovať sa na tamojšie podmienky. Taktiež preto, že nejde 77ku, ale 84ku, plus, netreba zabúdať na to, že na prípravu na Chimaeva, ktorý nikdy v kariére neprehral, má približne 10 dní. Motivácia je však obrovská, pretože UFC potvrdilo, že víťaz tohto duelu pôjde o titul strednej váhy proti Američanovi Seanovi Stricklandovi. A to je cieľ, na ktorý by radi dosiahli ako Usman, tak aj Chimaev. 

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Populárny Masvidal nevylúčil návrat do UFC: Čo znamená opasok BMF a prečo je dôležitý?

 

Sleduj náš Instagram  

Zdroj: hashtag.sk, espn.com. mmajunkie.usatoday.com
Odporúčame