Chceš rýchlo a účinne naberať svaly? Tento doplnok stravy ti s tým dokáže pomôcť

Muž v posilňovni s činkou.

Zdroj: Shutterstock

#Existuje nespočetné množstvo návodov na to, ako rýchlo a efektívne zhodiť kilá. Niektorí ľudia však majú úplne opačný problém – sú prirodzene štíhli a želali by si o čosi viac svalov. Zisti, ako jednoducho a účinne nabrať svalovú hmotu.

Čo sa deje v tvojich svaloch? 

Ak chceš nabrať svaly, najprv by si mal rozumieť tomu, čo sa v nich deje. Naše telo sa vie veľmi dobre prispôsobiť záťaži, a práve tento fakt je významný pre budovanie svalov. Počas cvičenia sa totiž na nich tvoria mikrotrhliny, ktoré tvoje telo následne zregeneruje a pripraví na ďalšiu záťaž. Tým sa stávaš silnejším a objem tvojich svalových vlákien sa zväčšuje. Keď na tréningu poctivo makáš, na bunkovej úrovni sa tiež naštartujú procesy ako proteosyntéza, teda tvorba nových bielkovín.

Aby všetko fungovalo, ako má, tvoj organizmus potrebuje dostatočný príjem živín a odpočinok. Ak teda budeš v posilňovni pravidelne pracovať na svojich svaloch, ale neposkytneš im plnohodnotnú stravu v správnom množstve, prírastok na svalovej hmote uvidíš len ťažko. Aj tu platí stará známa rovnica. Tvoj kalorický výdaj musí byť nižší ako príjem, pretože v kalorickom deficite by bolo naberanie svalov náročnejšie.

Kalórií musí byť dostatok

Práve otázka kvalitnej stravy a dosiahnutia dostatku kalórií pri naberaní môže byť zásadným problémom. Mnohí športovci preto siahajú po doplnkoch stravy, ktoré dokážu naberanie svalovej hmoty aspoň o kúsok uľahčiť. Jesť každý deň kilogramy mäsa, ryže, zemiakov a zeleniny niekedy jednoducho nie je v našich silách. Vtedy na scénu prichádzajú rôzne proteínové drinky, gainery a all-in-one formy doplnkov, ktoré zabezpečia, že prijmeš dostatok makronutrientov. To všetko je pre telo skvelým zdrojom kalórií.

Všetko v jednom

Ak si chceš príjem potrebných živín zjednodušiť, oplatí sa vyberať medzi all-in-one formulami. Mali by obsahovať všetko potrebné – bielkoviny, sacharidy, aminokyseliny, kreatín, glutamín, vitamíny a minerály. Zatiaľ čo pri klasických proteínoch si treba dávať pozor na množstvo sacharidov v produkte, pri naberaní ich vyššia hladina neškodí. Práve naopak, získaš tak aj potrebné kalórie a drink je následne okrem skvelého pomocníka aj sladkým spestrením stravy. Nezabúdaj však, že ak chceš nabrať svaly, nestačí len jesť kvalitnú stravu alebo piť proteínové drinky. Stále potrebuješ v posilňovni naozaj tvrdo pracovať. Len vtedy sa výsledky dostavia.

Ktorý doplnok je pre teba ten pravý?

Ak hľadáš kvalitný doplnok, ktorý spĺňa všetky spomínané kritériá, oplatí sa vyskúšať Anabol24 od Uber Nutrition. Jeho významnou zložkou je aj kreatín a glutamín. O glutamíne je napríklad známe, že podporí tvoje svaly, ochráni ich pred pretrénovaním a pomôže pri regenerácii svalstva. Kreatín taktiež napomáha regenerácii, pomáha zlepšiť výdrž, svalovú hmotu či silu. Vďaka týmto zložkám docieliš rýchlejšiu regeneráciu po náročných tréningoch a dokážeš zlepšiť výsledky.

Anabol24 od Uber Nutrition patrí medzi doplnky, ktoré zvýšia už spomínanú proteosyntézu na maximum, a práve preto by si počas suplementácie týmto doplnkom nemal zabúdať ani na vyšší príjem bielkovín zo stravy. Jedným z mnohých spokojných zákazníkov Anabolu24 je aj mladý úspešný slovenský reprezentant v powerliftingu René Černý: „Dávam si ho pred aj po tréningu, je veľmi dobrý chuťovo a tiež zložením. Odporúčam ho každému, kto chce nabrať svaly a silu,“ povedal o produkte.

Zdroj: Instagram rene__cerny

Žiadny doping a jedna obrovská výhoda

Anabol24 sa skladá z čisto prírodných látok a obávať sa nemusíš žiadneho primiešaného dopingu. Zloženie tohto doplnku je navrhnuté tak, aby v tele vytvorilo vysoko anabolické prostredie, ktoré zabezpečí rast svalov. Jeho suplementáciou sa zvýši produkcia vlastných anabolických hormónov a zastavia sa katabolické účinky, ktoré vedú k chudnutiu. K skvelým vlastnostiam týchto drinkov patria aj lahodná chuť a dobrá rozpustnosť. Zvoliť si môžeš príchuť čokolády, vanilky či jahody. Najväčšia výhoda suplementácie týmto doplnkom? Svalová hmota je trvácna aj po tom, ako Anabol24 prestaneš užívať. 

Viac o produkte Anabol24

Zdroj: Uber Nutrition

Sponzorovaný článok vytvorený v spolupráci s Uber Nutrition.

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame