Charita získala dar vo výške 7 miliónov dolárov: Na sociálnych sieťach však tento krok vyvolal obrovskú vlnu kritiky

kreditná karta

Charita dostala štedrý dar vo výške sedem miliónov dolárov (Zdroj: Pexels/Pixabay)

#Zvyčajne, keď charita získa finančný dar, ide o dobrú vec. Kto by predsa kritizoval do očí bijúcu dobrú vec? No v dnešnej spoločnosti ťa už neprekvapí asi fakt, že sa takí ľudia skutočne našli. Charitatívna organizácia, ktorá sa venuje odstráneniu zdravotného dlhu v Amerike, čelí online kritike po prijatí darov. Dôvodom na kritiku je fakt, že peniaze sú od skupiny, ktorá získala finančné prostriedky predajom NFT s tematikou toaletného papiera.

Organizácie sa snažia pomôcť

Organizácia s názvom RIP Medical Debt je charitatívna organizácia so snahou eliminovať lekársky dlh. Na svojej webovej stránke, ktorá vznikla v roku 2014, uvádza, že zbavila ľudí medicínsky dlhov vo výške viac ako 5 miliárd dolárov. Financie pritom získava z priamych darov a používa ich na splácanie účtov ľudí.

Rainbow Rolls je projekt NFT, ktorý razí obrázky kreslených roliek toaletného papiera na blockchaine Ethereum. Podľa ich webovej stránky 63 percent vyzbieraných prostriedkov ide priamo na financovanie podobných charitatívnych organizácií  ako sú Giveth, Gitcoin, RIP Medical Debt a ďalšie. Na tento účel spoločnosť Rainbow Rolls predala NFT v hodnote 19,42 ETH, ktoré darovala spoločnosti RIP Medical Debt.

Kritika bola poriadne ostrá

Charita premenila krypto na hotovosť a použila ho na vyplatenie 7 357 266 dolárov pre 5 323 ľudí v 16 štátoch. RIP Medical Debt premenil ETH na hotovosť začiatkom decembra, keď mal hodnotu okolo 90-tisíc dolárov. Ľudia však z tohto prístupu boli poriadne naštvaní a dali to charite poriadne pocítiť online. Neboli naštvaní na oddlženie; boli naštvaní, že sa na to používajú NFT. Reakcia bola extrémna, niektorí označili darovanie za „krvavé peniaze“ a iní sa vyhrážali, že s darovaním a podporovaním charity prestanú.

Ide však skutočne o dobrú vec, a preto spoločnosť Rainbow Rolls plánuje aj naďalej pokračovať vo vydávaní NFT s toaletným papierom. Zisk pritom bude posúvať aj ďalším charitám, ktoré sa snažia pomôcť ľuďom. Čo si o kurióznom prípade myslíš ty? Podeľ sa s nami v komentároch!


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, vice.com
Odporúčame