Boj za rovnoprávnosť, vypálené obchody a chaos v uliciach: Michal Šopor ti ukáže, ako to momentálne vyzerá v Los Angeles

Pohľad na policajtov v Los Angeles

Chaos v Los Angeles (Zdroj: YouTube/Michal Sopor)

#To, čo sa momentálne deje v Spojených štátoch len podčiarkuje to, prečo sa rok 2020 zapíše do dejín ako neslávne slávny. Vlna obrovských protestov, ktorých sila už roky nedosahovala úroveň takú, ako práve teraz, trvá už niekoľko dní a nič nenasvedčuje tomu, že by mala tak skoro skončiť. Za všetko môže boj za rovnoprávnosť.

Rozbité výklady a každodenné boje s políciou: Sleduj, ako to momentálne vyzerá v Los Angeles

O Georgovi Floydovi ste počuli pravdepodobne viacerí. Ide o muža z Minnesoty, ktorý po neprimeranom a nevhodnom zaobchádzaní policajta prišiel o život. Po tomto incidente, ktorý obletel svetové média, sa po celej Amerike (a aj v iných častiach sveta) konajú obrovské protesty.

Priamo z jedného z centier protestov, konkrétne z Los Angeles, sa opäť prihlásil český YouTuber Michal Šopor, vďaka ktorému sa môžeš bez príkras pozrieť, ako to vyzerá v druhom najväčšom americkom meste po noci plnej rabovania a chaosu v uliciach. Čo hovoríš na nové video? Aký si zaujal postoj k aktuálnej situácii? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch. 

Zdroj: hashtag.sk, YouTube
Odporúčame