Tipy ako cestovať luxusnejšie: Dá sa to aj za menej peňazí, a nezruinuje ťa to!

Ale vďaka našim tipom môžeš svoju „obyčajnú“ dovolenku pozdvihnúť na iný level, a tvoja peňaženka nebude trpieť! (Zdroj: Freepik/bulltus_casso)

#Rozmýšľaš ako cestovať luxusne bez radikálneho navýšenia rozpočtu? Asi to nebude jednoduché… V prvom rade je dobré si ujasniť, čo pre teba znamená luxus. Ak preferuješ balík drahých služieb bez možnosti sa o niečo ukrátiť, sklameme ťa. Ale vďaka našim tipom môžeš svoju „obyčajnú“ dovolenku pozdvihnúť na iný level, a tvoja peňaženka nebude trpieť!

Vyber si cieľ

Luxusné dovolenky vo vychýrených miestach bývajú dosť finančne náročné. Skús si urobiť prieskum, a nájsť dupe na drahé metropoly. Namiesto Ženevského jazera vo Švajčiarsku navštív jazero Bled v Slovinsku. Je to rovnocenná (ale lacnejšia) alternatíva.

Ak lipneš na konkrétnej krajine, a nevyhovuje ti náhrada krajina za krajinu, tiež máme riešenie. Ak preferuješ napríklad Grécko, skús hľadať luxus na Naxose, nielen v predraženom Santorini.

Medzisezóna

Ak ti to časové možnosti dovoľujú, siahaj po obľúbených destináciách v medzisezóne. Je to obdobie mesiac pred a mesiac po turistickej špičke (teda prevažne máj a september).

Nielen, že ubytovanie (a často aj letenky) ti ušetrí nejaké to euro, ale v tomto časovom úseku to ani reštaurácie nepreháňajú s cenami. Mysli však na to, že mnohé služby a atrakcie nemusia byť v ponuke, ak ide len o sezónne záležitosti.

Nájdi krajinu, v ktorej je luxus lacnejší

Evokuje ti slovo luxus drahé krajiny? Nemusí to tak byť. Nechoď nutne tam, kde ťa bude jedna káva stáť aj 10 eur. Choď tam, kde za spomínaných 10 eur dostaneš viac, napríklad celú teplú večeru.

Rozhoduj sa však aj podľa toho, akú cenu majú letenky a ubytovanie. Za zváženie tiež stoja životné náklady v danej krajine. Odporúčame napríklad Bali, Thajsko alebo Argentínu.

Čo je veľa, to je málo

Táto hláška pri cestovaní naberá iný zmysel. Spomeň si na výhodné veľké balenia pri nákupe potravín – čím viac kúpiš, tým menej platíš za kus.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Stretne sa s tým takmer každý cestovateľ: Ako postupovať, ak ti letecká spoločnosť stratí kufor?

Toto platí aj pri dlhšom pobyte v zahraničí. Čím dlhšie sa zdržíš, tým menej ťa vyjdú tvoje denné náklady. Platí to najmä pri nákupe letenky – preklikaj sa viacerými dátumami, a pokiaľ bude ekonomickejšie zotrvať v destinácií o pár dní dlhšie, choď do toho!

Zober kamošov

Čím väčšia skupina sa ubytuje (napríklad aj v luxusnom apartmáne s bazénom), tým lacnejšie to „na hlavu“ vyjde. Ďalším bodom, ako ušetriť pri cestovaní s kamošmi sú aj skupinové vstupenky a lístky – zvyčajne vychádzajú výhodnejšie, než tie pre jednotlivca.

Nielen že zažiješ kopec spoločných zážitkov s ľuďmi, ktorých máš rád, ale ešte sa to aj všetkým finančne oplatí. A to už stojí za to, nie?

Sleduj nás aj na TikToku

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame