Máte pred vycestovaním na dovolenku všetko potrebné?

Zdroj: Unsplash.com/JESHOOTS.COM

Zdroj: Unsplash.com/JESHOOTS.COM

#Čas dovoleniek si všetci nesmierne vážime a tešíme sa naň. Nezabudnite si pred cestou zaobstarať cestovné poistenie, aby ste sa vyhli zbytočným problémom.

Akékoľvek cestovanie so sebou prináša veľa radosti a očakávania. Niekoľko dní či týždňov pred samotným odjazdom sa balíte a častokrát nadšene odpočítavate dni. Avšak pri návale radosti je možné, že zabudnete na dôležité veci ako je kontrola platnosti dokladov či cestovné poistenie.

Napriek veľkému očakávaniu treba zachovať chladnú hlavu a premyslieť si všetko dôležité. Je rozdiel ak na dovolenku cestujete sami, alebo cestujete ako rodina. Deti si vyžadujú oveľa viac starostlivosti, vecí a vybavenia, na ktoré musíte myslieť. Taktiež treba myslieť na to, či cestujete autom alebo letecky. Podľa toho môžete prispôsobiť veľkosť, váhu a obsah batožiny.

Dôležité veci, ktoré by ste si mali pred cestou skontrolovať

Podľa charakteru vašej dovolenky, by ste mali zvážiť aj adekvátnu prípravu na ňu. Prinášame vám niekoľko užitočných rád, ktoré vás na vašu dovolenku v zahraničí perfektne pripravia.

Zdroj: Unsplash.com/CJ Dayrit
Zdroj: Unsplash.com/CJ Dayrit

Poistenie

Jednoduché online poistenie si zaobstaráte za niekoľko minút. Nemusíte navštevovať žiadne pobočky, stačí vám len pár klikov a na dovolenke ste chránení. Poistenie si môžete prispôsobiť presne podľa charakteru vašej cesty, ak plánujete vysokohorské výstupy, určite sa pozrite na poistenie do hôr, ktoré vám v prípade akejkoľvek nepríjemnej situácie veľmi pomôže. Pokiaľ sa chystáte na dovolenku k moru či na krátky výlet zahraničia. postačí vám klasické cestovné poistenie, ktoré vám pokryje náklady na prípadnú liečbu alebo stratenú batožinu.

Kontrola dokladov

S dostatočným časovým predstihom si skontrolujte platnosť vašich cestovných dokladov. Aby sa vám náhodou nestalo, že kvôli expirácii nebudete môcť vycestovať. Zároveň si preverte, aké tlačivá a potvrdenia môžu od vás na hranici vyžadovať. S pandemickou situáciou sú častokrát môžete stretnúť, že na hraniciach budú vyžadovať extra tlačivá, ako je potvrdenie o očkovaní či negatívny výsledok testu na Covid 19.

Zdroj: Unsplash.com/Marie-Michèle Bouchard
Zdroj: Unsplash.com/Marie-Michèle Bouchard

Cestujete autom? Nezabudnite skontrolovať stav vozidla

Nikdy nepodceňujte stav svojho vozidla. Napriek tomu, že vyzerá, že všetko šlape ako má, skontrolujte základné veci ako je dostatok oleja, stav pneumatík a počas letných mesiacov nezabudnite ani na stav vašej klimatizácie. Pred dlhou cestou nezanedbávajte ani návštevu autoservisu, najmä ak máte už dlhšie podozrenie, že niečo nie je v poriadku. V prípade, že vás čakajú stovky kilometrov, mali by ste zvážiť aj havarijné poistenie. Poistenie vám pokryje náklady, ak sa náhodou stane na ceste nečakaná zrážka vozidiel, ktorej ste súčasťou aj vy.  Okrem pokrytia nákladov vám havarijné poistenie poskytuje ďalšie množstvo výhod, vďaka ktorým sa vám bude šoférovať kľudnejšie.

Prehľad o krajine

Či už cestujete v dobe covidovej alebo mimo nej, mali by ste si spraviť prehľad o tom, čo sa v danej krajine môže, musí alebo nemusí. Okrem epidemických opatrení môžete naraziť aj na kultúrne rozdiely a zvyklosti. Spravte si malý prieskum, aby vás nič za hranicami neprekvapilo a nepokazilo vám to vašu dovolenku.

Cestovanie je zážitok, len dbajte pred samotným odchodom na dôležité veci, pretože nepripravenosť a zbytočné problémy môžu tento zážitok obrátiť na negatívny. S cestovným poistením od poisťovne Union si môžete byť istí, že máte kvalitnú podporu a v prípade akejkoľvek nepriaznivej situácie ako je napríklad hospitalizácia alebo strata batožiny vám poisťovňa pomôže.

Zdroj: PR článok
Odporúčame