Horúci cestovateľský trend: Venuješ sa nevedomky rawdoggingu aj ty?

Novým dovolenkovým trendom tohto leta je takzvaný rawdogging (Zdroj: Freepik/EyeEm)

#Si vášnivý cestovateľ, ktorý má naštudované všetky lifehacky na to, aby prežil cestu do cieľovej destinácie? Ak si už vyčerpal všetky možnosti a počas letu ťa nudí aj dobrá kniha či film, máme pre teba riešenie. Nová trend, ktorý sa stal fenoménom sociálnych sietí, navrátil cestujúcich do dávno minulých dôb. Za vyskúšanie rozhodne stojí – buď si ho absolútne obľúbiš, alebo si začneš vážiť svoje cestovateľské „nutnosti”.

Je ťažké odolať…

Novým dovolenkovým trendom tohto leta je takzvaný rawdogging, ktorý ťa vráti naspäť v čase. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že cestujúci dobrovoľne odložia všetky formy zábavy a rozptýlenia počas presunu dopravným prostriedkom. Skúšajú svoju odvahu, vytrvalosť a duševnú silu, ktorá je základom harmonickej dovolenky.

Zmyslom tejto výzvy je jednoducho odolať – mobilu, knihám, časopisom, filmom, spoločenským hrám… Všetkému, čo by ti mohol akokoľvek spríjemniť cestu. Nájdu sa však extrémisti, ktorí to ženú na maximum a vynechávajú aj jedlo a vodu, čo môže byť pri dlhých presunoch vo vysokých teplotách nebezpečné.

Jedni ho milujú, iní nenávidia

Zástancovia trendu ho jednoznačne odporúčajú vyskúšať každému. Nestojí ťa to ani cent, no môže ti to zmeniť pohľad na život. Alebo túto „absolútnu nudu“ len pretrpíš… Základom je abstinencia od akejkoľvek roztopaše, čo je v dnešnej konzumnej spoločnosti dosť náročné.

Podľa zdroju je však jasné, že ľudia sa pokúšajú s trendom vybabrať – mnohí si dobrovoľne zvolia napríklad dlhý nočný let, aby čas „zabili“ tým, že ho vlastne prespia. Celkom bystré riešenie, no nie?

@dailymail A new travel trend where passengers ‘raw-dog’ their flights is leaving people speechless. However – there could be more to the trend than people originally assume. #flight #travel #map #plane #men #viral #challenge #video #viralvid ♬ A mysterious scene of the near future like Blade Runner(994826) – The Structures
 

Nadšení cestovatelia

Ako sme už spomínali, tí, ktorí trend milujú a pravidelne mu holdujú, nachádzajú v jeho funkčnosti len pozitíva. Používatelia na sociálnych sieťach zdieľajú svoje skúsenosti, z ktorých sú nadšení: „Žiadne slúchadlá, žiadny film, žiadna voda, nič. Neuveriteľné! Sila mojej mysle nepozná hraníc.”

Pod príspevkami si dokonca porovnávajú svoje osobné rekordy: „Môj rekord v lietadle je 12,5 hodiny,“ uviedol neznámy užívateľ.  Iní zasa uvádzajú, že našli svoje nové „ja“ a v cieľovej destinácii vystúpila z lietadla úplne iná osoba.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame