Nevieš, kam vycestovať? Inšpiruj sa komunitou cestovateľov v novej českej appke Worldee

Naplánuj si tvoj výlet s novou appkou Worldee

Naplánuj si tvoj výlet s novou appkou Worldee (Zdroj: Unsplash.com/JESHOOTS.COM)

#Už si pobehal všetky svoje vysnívané destinácie a nevieš, kam vycestuješ najbližšie? V tom prípade je tu pre teba nová česká aplikácia Worldee. Je to vlastne tvoj cestovateľský denník. Gro appky tvorí mapa sveta, na ktorej si môžeš zaznačiť svoje obľúbené cestovateľskí destinácie. Tvoj profil funguje podobne ako na Instagrame, lenže miesto fotiek medzi sebou zdieľate cestovateľské zážitky.


7 skrytých funkcií MacBooku, o ktorých si určite netušil: Tieto vylepšenia ti navždy zmenia život


Vyrozprávaj svoj príbeh

Všetko začína založením profilu. V appke sa nemusíš dokonca ani registrovať, môžeš použiť konto z Facebooku, prípadne z Google. Vyplníš zopár osobných údajov a zvolíš si pár krajín, ktoré chceš v budúcnosti navštíviť. Vďaka nim budeš dostávať tipy na výlety, ale aj na ľudí, ktorí dané krajiny často navštevujú.

Worldee funguje na princípe zdieľania zážitkov. Povedzme, že si navštívil len pamiatku blízko tvojho bydliska a chceš, aby si ju pozrelo viac ľudí. Jednoducho cez tlačilo „create“ vytvoríš nový výlet. Označíš ho na mape, pridáš nejaké fotky a krátky popis. Jednodňovými výletmi to však nekončí.

Aplikácia je aj rozšírený plánovač dovolenky. Napríklad ja som strávil štyri dni v Ríme, tak vytvorím 4-dňový výlet, v ktorom opíšem, ako som si počas štyroch dní rozplánoval cestu pamiatkami. Vďaka tomu už druhí nebudú musieť plánovať podobnú trasu (ak majú taktiež obmedzený čas pobytu ako ja). Funguje to však aj obojstranne.

Vytvor si svoj profil na Worldee
Vytvor si svoj profil na Worldee (Zdroj: worldee.com)

Nechaj sa inšpirovať

Worldee nie je len o tvojich výletoch, aj keď vďaka nim tvoríš svoj profil. Jednoducho prejdi na sekciu „trips“ a nájdi zaujímavý výlet na svoj voľný víkend či dovolenku. Buď sa inšpiruj výletmi samotných ľudí alebo nájdi vysnívanú destináciu a hľadaj. Všetky výlety môžeš označil srdiečkom (ako na Instagrame), ale aj pridať komentár a opýtať sa cestovateľa na detaily, ktoré si nevedel nájsť.

Medzi štandardné informácie výletov patrí počet miest, ktoré navštíviš, ale aj samotné prepravné prostriedky (pôjdeš autom, autobusom, lietadlom, loďou, vlakom či pešo?) a detailnú mapu spoločne s označením začiatočnej, cieľovej, ale aj prechodných destinácii.

Inšpiruj sa príbehmi iných
Inšpiruj sa príbehmi iných (Zdroj: worldee.com)

K dnešnému dňu nájdeš v aplikácii viac ako 25-tisíc príbehov, takmer 30-tisíc naplánovaných výletov a takmer pol milióna fotografii. Worldee si stiahlo už viac ako 10-tisíc používateľov a podľa recenzii si pochvaľujú najmä jej jednoduché používanie. „Skvelá aplikácia na plánovanie ciest a uloženie spomienok. Prehľadná a jednoduchá appka pre každého cestovateľa,“ píše Adela.

Pochvaľuje si aj Peter: „Aplikáciu používam už nejaký čas a hneď na začiatku ma nadchla. Jej mobilná verzia posúva Worldee o kus dopredu. Odporúčam ju všetkým, ktorí si chcú jednoducho a prehľadne organizovať plány svojich ciest a súčasne budovať cestovateľský denník s fotkami.“

Worldee si môžeš bezplatne stiahnuť na svoj smartfón s operačným systémom Android či iOS. Ak si appku nechceš sťahovať, jej funkcie ti ponúka aj samotná webová stránka v tvojom internetovom prehliadači.

Zdroj: hashtag.sk, worldee.com
Odporúčame