Česká polícia sa pochválila novým Ferrari: Cestných pirátov budú chytať na aute, ktoré patrilo zločincom!

Ferrari 458 Italia

Ferrari 458 Italia (Zdroj: Polícia ČR)

#Dopravná polícia u našich susedov má v garáži novú posilu. Cestných pirátov chce stíhať na športovom Ferrari 458 Italia. Táto cestná stíhačka má už na sebe polep Českej polície a je pripravená na poriadnu naháňačku. Ak si si myslel, že zaň zaplatili poriadny majland, vyvediem ťa z omylu. V skutočnosti zaplatili len jej modro-žltý polep a majáky.

Ferrari 458 totiž v minulosti patrilo zločincom, ktorým však súd zabavil majetok v prospech štátu. Medzi ním bolo aj spomínané Ferrari, pričom úpravy pre policajné účely stáli Čechov len 10-tisíc eur. Za toľko na Slovensku nekúpime ani len bežnú Kiu či Golfa. Cena športového vozidla sa odhaduje na necelých 300-tisíc eur.


Záujem o motocykle narastá, čím sa zvyšuje aj počet podvodov na trhu s ojazdenými vozidlami: Ako sa im vyhnúť?


Polícia zabavuje majetok pravidelne

Počas prestavby vozidla na policajné bolo treba polepiť jeho exteriér a domontovať na strechu a nárazníky majáky so sirénou. „Toto vozidlo bude slúžiť na celej republike a počítame s jeho nasadením proti tým najagresívnejším pirátom na českých cestách. Vozidlo môže plniť širokú škálu úloh. Jeho potenciál môžeme využiť aj pri prenasledovaní vozidiel, ktoré cez naše územie prechádzajú do susedných krajín,“ vyhlásil šéf českej dopravnej polície Jiří Zlý.

Polícia Ferrari uskladňovala takmer desať rokov, až kým k nemu získali prístup. Mesačné náklady na prevádzku stoja v prepočte asi tisíc eur. Nejde však o prvé luxusné auto, ktoré českí policajti zabavili. V ich garáži sa ohrieva už niekoľko podobne rýchlych kúskov.

Viac k tomu povedal policajný prezident pre kriminálnu políciu Tomáš Kubík: „Ak by som mal povedať jednu z činností, pri ktorej sa nám významne darí využívať zákonné oprávnenia, tak je to zaisťovanie majetku z trestnej činnosti. Len v minulom roku sme zabavili luxusný majetok v hodnote 7 miliárd českých korún.“ To je v prepočte viac ako 280 miliónov eur.

Čo hovoríš na nové vozidlo?


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, blesk.cz
Odporúčame