Casio G-SHOCK – keď toho hodinky vydržia viac ako ty

Hodinky boli odjakživa dosť krehkou záležitosťou, naviac bol problém, že vášniví potápači sa v hĺbke niekoľko desiatok metrov nemohli pozrieť, koľko je hodín, takže im vychladla večera. Pravda, toto asi nebol hlavný dôvod, prečo sa zrodil model G-SHOCK, ale nie je príjemné, keď ti vychladne večera, že hej.

Podľa tímu, ktorý sa v spoločnosti Casio sformoval v roku 1981, bolo hlavným cieľom stvorenie hodiniek, ktoré vydržia aj ľahký pád. Zašlo to ale omnoho ďalej. Hodinky vydržia pád s desiatich metrov, ich batéria vydrží desať rokov a vydržia tlak 10 barov. Bary sú také tie jednotky tlaku, neznamená to, že keď s nimi v piatok prebrázdiš desať barov a nebudú vyzerať ako po vybalení z krabičky, dá ti Casio veľkoryso nový model.

Hodiny G-SHOCK sa stali tak populárnymi, že dnes nájdeš vo veľkých svetových metropolách obchody, kde nájdeš striktne len G-SHOCKY, žiadne iné Casia. K nám do východnej Európy sa tieto obchody zatiaľ nedostali, ale slušnú ponuku G-SHOCKOV už tu máme, celú radu modelov nájdeš napríklad vo Footshope!

Odporúčame