Calin vydáva nový singel a spúšťa predaj albumu: Počul si už Svědomí?

Calin patrí medzi najviac progresívnych rapperov v českom a slovenskom rape. Bývalý člen labelu Comebackgang o sebe teraz dáva vedieť novým trackom s názvom Svědomí, ku ktorému pridáva aj videoklip, pričom spolu s týmto songom spúšťa predpredaj svojho prvého sólového albumu, ktorý nesie rovnomenný názov ako aktuálna skladba. 

Calin na svojom profile na sociálnej sieti Instagram uviedol, že album Svědomí, ktorý je zároveň jeho debutovým, oficiálne vychádza 20.novembra 2020. Von však už je track Serotonin, kde hosťuje Ego, pričom Calin teraz vydáva nový track Svědomí, ktorý nesie názov ako samotné CD. Calin zároveň na svojom profile poďakoval všetkým, že to s ním počas procesu tvorby vydržali a celkovo z neho srší, že je veľmi rád, že je album hotový. Očakáva sa, že pôjde o noazaj kvalitné CD, čo potvrdili aj prvé dve skladby.

Samotnú skladbu za niekoľko hodín videlo viac ako 43 tisíc ľudí a toto číslo bude v najbližších dňoch určite výraznejšie rásť. Calin je trendy, pričom jeho hudba je kvalitná a ponúka opäť iný pohľad na tvorbu hudby v našich končinách. Originalita je jedným zo základných poznávacích znamení toho, čo vytvára. Iné to nie je ani v skladbe Svědomí.

Hudobne sa o skladbu postaral Calin, produkčne D.Kop. Calin si dal výrazne záležať aj na videoklipe k tomu tracku, po ktorom je pomenovaný aj celý album. Sám je autorom námetu videa, pričom o scenár a réžiu a sa podpísal nielen Calin, ale aj Radim Zbořil. Radim bol taktiež hlavným kameranamom, jeho asistentom bol Filip Alex Svodoba. Celkovo, na tomto tracku a jeho vizuálnej verzii sa podieľala celá plejáda ľudí, ktorú Calin vymenoval v popise videa na YouTube. Okrem toho sa poďakoval sponzorom, ktorí mu pri tvorbe taktiež výraznou mierou pomohli.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Dameho feat s Kalim, o ktorom sa nehovorí, ale malo by sa

Calin je členom zoskupenia Rychlí kluci, ktoré je divíziou vydavateľstva MIKE ROFT Records. Svojho času sa diskutovalo, či Calin urobil dobre, že odišiel z Comebackgangu, ale s odstupom času sa ukazuje, že toto rozhodnutie bolo správne a nasmerovalo jeho kariéru to úplne nových úrovní. Teraz vydáva svoj premiérový sólový album a vzhľadom na to, ako ľudia reagujú v komentároch, či už na Instagrame alebo na YouTube, Calin nebude mať o predaje núdzu.

Pred tým, ako vydal Svědomí a spustil predpredaj nového CD, bol von track Serotonin, kde sa objavil Ego a ich spolupráca sa ukázala byť ako úspešná. Aj tento song dostal vizuál, musíme objektívne napísať, že veľmi zaujímavý, pričom skladba uzrela svetlo sveta na video platforme YouTube 20.októbra a dnes má takmer 350 tisíc vzhliadnutí, čo rozhodne nie je na zahodenie.

Calin ešte podľa všetkého nie je na úrovni českých rapových mien ako napríklad Viktor Sheen, Nik Tendo, Yzomandias či Ektor, minimálne čo sa popularity a celkého hypeu okolo týchto osôb týka, ale myslíme si, že nenapíšeme nič zlé, keď budeme tvrdiť, že je prinajmenšom na najlepšej ceste, aby sa súčasným velikánom rapu u našich západných susedov opäť výraznejším skokom priblížil. Viac o tom napovie aj CD Svědomí, ktoré, keď si vypočujeme, určite rozoberieme v našej pravidelnej rubrike Na prvé počutie, kde sa venujeme novým hudobným projektom jednotlivých interpretov.

Foto: Calin, profil na Instagrame

Odporúčame