Vyučovanie do piatej a v sobotu po škole: Na jednu z najprísnejších britských škôl by si chodiť zrejme nechcel

prízdna školská trieda

Mať každý deň školu do piatej by si asi nechcel (Zdroj: Pixabay/Wokandapix)

#Asi väčšina školopovinných je na začiatok vyučovania o ôsmej zvyknutá. Priemerný školský deň zvyčajne trvá najdlhšie do tretej. No predstav si, že by si mal vyučovanie do piatej a po škole by si ostával v sobotu. To, čo ti môže prísť ako desivý sen, je pre študentov jednej z najprísnejších škôl v Spojenom kráľovstve skutočnosťou. Informuje o tom portál Ladbible.

Jedna z najprísnejších škôl

Mercia School v meste Sheffield je považovaná za jednu z najprísnejších škôl v krajine. Tento titul si vyslúžila dĺžkou vyučovania i prísnymi trestami. Trvanie školského dňa sa v jednotlivých britských školách mierne líši, no žiaci a študenti spravidla začínajú medzi ôsmou a deviatou ráno a zo školy odchádzajú medzi treťou a štvrtou popoludní. V piatok sa vyučovanie na mnohých školách končí o pár hodín skôr. Na Mercia School to však funguje inak.

Be the very best. If you’re academic, ambitious and want to study at the world’s best universities – we want to help…

Posted by Mercia School on Monday, September 26, 2022

Škola svoje brány otvára už o 7:30. Prvá hodina sa začína o 8:20, dovtedy sa žiaci môžu venovať športovým či iným záujmovým aktivitám. Samotné vyučovanie končí o štvrtej poobede, no ďalšiu hodinu žiaci strávia samoštúdiom. Tak, ako aj iné britské školy, aj Mercia School púšťa žiakov v piatky domov skôr. Konkrétne o 15:45. No ani to neplatí pre všetkých. Ak žiak počas týždňa ostal tri a viackrát po škole, tak v piatok domov pred piatou nepôjde. Ak si študenti navyše nesplnia prázdninové zadania alebo si to podľa vyučujúcich proste zaslúžia, musia do školy prísť aj v sobotu.

Spokojní rodičia

Prísne pravidlá sa netýkajú len vyučovania ako takého. Týkajú sa napríklad aj obeda. Školské obedy sú povinné, žiaci si so sebou smú priniesť jedine ovocie a vodu. K tomu denne platia 2,20£ (v prepočte 2,50 eur) za školskú stravu. V rámci nej dostanú raňajky, desiatu a obed pozostávajúci z dvoch chodov. Ako sa však zdá, prísne pravidlá prinášajú výsledky. Škola má najlepšiu dochádzku a najmenej vylúčených študentov v meste. Nikoho asi neprekvapí, že rodičia sú nadmieru spokojní.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Veľká zmena pre slovenské študentky! V týchto školách budú poskytovať menštruačné potreby zadarmo

„Dcéra začala teraz v septembri a je naozaj šťastná. Je športovo založená a škola jej ponúka mnoho športov,“ povedala matka jednej zo žiačok.

„Ráno ju priveziem o siedmej, pretože 7:30 začínajú športové aktivity. To, že končia až o piatej, je veľmi dobré, môžem ju vyzdvihnúť cestou z práce a nepotrebujem opatrovateľku,“ pochvaľuje si.

„Synovia školu zbožňujú. Zdá sa, že prísne pravidlá fungujú mimoriadne dobre. Tak chlapci, ako aj ja, oceňujeme, že si domáce úlohy robia priamo v škole,“ povedal ďalší z rodičov.


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk, ladbible.com
Odporúčame