Komu sa na Brit Awards 2023 darilo najviac? Pozri si prehľad víťazov

Harry Styles na Brit Award

Harry Styles bol hviezdou večera (Zdroj: Instagram/brits)

#V sobotu, 11. februára, sa konalo odovzdávanie prestížnych cien Brit Awards. Pokiaľ sleduješ súčasnú populárnu hudbu, určite už máš aj ty predstavu, kto bol medzi nominovanými. Možno si mal aj svojho favorita. Nech je, ako chce, odovzdávanie je za nami, no a v článku si môžeš prečítať, komu sa darilo najviac.

Harry Styles hviezdou večera

Vôbec najviac nominácií si odniesol Harry Styles spolu s indie rockovou dvojicou Wet Leg. Obaja interpreti získali po 4 nominácie. No absolútnym víťazom sa nakoniec stal, celkom neprekvapivo, Styles. Ten všetky štyri nominácie premenil, získal ocenenie v najdôležitejších kategóriách: Umelec roka, Album roka, Song roka a tiež Najlepší pop/R&B interpret, o ktorej víťazovi od minulého roka rozhodujú poslucháči.

V Kategórií Najlepšia kapela roku získali ocenenie dievčiny z Wet Leg. Porazili tak silnú konkurenciu, medzi ktorými aj tento rok boli napríklad The 1975, alebo aj Arctic Monkeys. Zatiaľ čo prvým menovaným sa ušla cena za Najlepšiu rockovú alternatívnu kapelu, arktické opice sa tentoraz museli uspokojiť len s dvomi nomináciami.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa The BRIT Awards (@brits)

Ocenená bola aj Beyoncé a Fontaines D.C.

Zo zahraničných (teda nie anglických) hviezd sa darilo najviac Beyoncé. Tá sa stala najlepším zahraničným interpretom (porazila tak napríklad Kendricka Lamara a Taylor Swift), a jej skladba Break My Soul zase najlepšou zahraničnou piesňou. Írska kapela Fontaines D.C. sa stala najlepšou zahraničnou kapelou, a pokiaľ náhodou sleduješ mladú gitarovú scénu posledných pár rokov, prekvapený rozhodne nemôžeš byť.

Sam Smith sa síce ukázal v róbe, ktorá môže slabšie povahy budiť zo sna, no jediným jeho úspechom na tohtoročných Brit Awards boli dve nominácie. Podobne na tom je aj Ed Sheeran, hoci nie je známe, že by sa na odovzdávanie cien dostavil v inom oblečení, v akom ho bežne môžeš vidieť. O tom, v čom sa na ceremóniu dostali iné hviezdne mená, si už určite niekde čítal.

My ti na záver ešte pripomenieme indie popovú speváčku a skladateľku Cat Burns. Tá sa ocitla medzi nádejami, od ktorých údajne môžeme veľa očakávať. Slečna má zatiaľ na konce len 3 EP-čka a niekoľko singlov, no o pár rokov sa môže pokojne stať jednou z nominovaných v hlavných kategóriách.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame