Veľký úspech bratislavského letiska! Umiestnilo sa v prestížnom rebríčku: Patrí medzi TOP 10 letísk východnej Európy

Letisko

Letisko (Zdroj: Unsplash.com/Nastya Dulhiier)

#Bratislavskému letisku sa podaril obrovský úspech. Umiestnilo sa totiž v prestížnej ankete, ktorá je známa aj ako „Oscary leteckého priemyslu“. Zaradilo sa tak medzi najlepšie letiská vo východnej Európe.

Len pred pár dňami vyhlásili na konferencii v Paríži výsledky leteckej ankety Skytrax – World Airport Awards 2022, ktorá je známa po celom svete a hovorí sa jej tiež „Oscary leteckého priemyslu“. Táto anketa bola založená ešte v roku 1999 a každoročne sa do nej zapoja milióny cestujúcich z rôznych národností, ktorí vypĺňajú dotazníky o spokojnosti s vybavením letiska. Hodnotia napríklad check-iny, prílety, odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasovú kontrolu. Hlasovanie o tohtoročných víťazoch prebiehalo od septembra 2021 do mája 2022.

Finálne výsledky tohtoročnej ankety zverejnili len nedávno. V rebríčku najlepších letísk východnej Európy za rok 2022 sa podarilo uspieť aj nášmu bratislavskému letisku. Letisko Milana Rastislava Štefánika sa tak umiestnilo na krásnom 9. mieste a zaradilo sa medzi top 10 letísk východnej Európy.

Lietadlo. (Zdroj: Unsplash.com/
Kevin Woblick)

„Ceníme si, že v najprestížnejšej ankete letísk sveta cestujúci opäť hlasovali za Letisko M. R. Štefánika v kategórii najlepších letísk východoeurópskeho regiónu,“ poznamenal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Dušan Keketi. Informoval o tom portál bratislava-airport.sk.

Ako ďalej dodal, „Deviate miesto považujeme za pekný výsledok, keďže sme ho dosiahli v krízovom období spôsobenom pandémiou koronavírusu, kedy boli služby letiska obmedzené. Veľká vďaka preto patrí najmä našim zamestnancom, ktorí sa o toto umiestnenie zaslúžili. Verím, že spoločnými silami si takéto ocenenie udržíme aj do budúcna a cestujúci budú naďalej spokojní s našimi službami,

Najlepšie letiská vo východnej Európe 2022

  1. Budapešť
  2. Tallinn
  3. Bukurešť
  4. Riga
  5. Tbilisi
  6. Batumi
  7. Kyjev Boryspil
  8. Belehrad
  9. Bratislava
  10. Záhreb

Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, bratislava-airport.sk, worldairportawards.com
Odporúčame