Blíži sa čas na plánovanie letnej dovolenky

pixabay.com

Zima síce ešte posledné slovo nepovedala a vyzerá to, že sa tu ešte dlhšiu dobu zdrží. V podstate to ničomu neprekáža, akurát si cestári trochu viac prevetrajú svoje autá. Ono má aj zimná dovolenka v obľúbenej destinácii svoje čaro. Nebudete sa síce opaľovať na piesočnatej pláži a slnko nebude hriať vysokými teplotami. Za to si môžete dobre zalyžovať na kvalitných zjazdovkách. Prečo by ste ale už teraz nemohli plánovať letnú dovolenku. Ani sa nenazdáte aj jar bude klopať na dvere a viete, že v tomto období sa voľné a lacné termíny vedia veľmi rýchlo vypredať.

Overená klasika

Nespoliehajte sa na dostatok času a naplánujte si dovolenku podľa vašich predstáv. Môžete začať drobným prieskumom krajín, ktoré pripadajú do úvahy. Minimálne si to viete zohľadniť podľa rozpočtu, ktorý na tento účel plánujete použiť. Pre mnohých Slovákov je predstava klasickej dovolenky v Taliansku asi najistejšou voľbou. Taliansko patrí po dlhé roky k zahraničnej dovolenke, ktorú preferujeme z mnohých dôvodov. Je tu obrovské množstvo pláží, prírodných či historických pamiatok. To znamená, že každý si príde na svoje a strávi tu voľné chvíle podľa vlastných predstáv.

italy-1614938_1280
pixabay.com

Slávne letovisko

Keď už spomíname klasiku, nemali by sme v prípade Talianska zabudnúť ani na slávne Bibione. V minulosti to bolo najobľúbenejšie rodinné letovisko a v súčasnosti tomu zrejme nie je inak. Nachádza sa na severe Talianska, vo vzdialenosti asi 80 km od slávnych Benátok.  Zatiaľ je aj toto územie stále bezpečné. Ak sa ale rozhodnete pripoistiť tento čas trávení mimo domova, určite nič nepokazíte. Rovnako tak bude, ak si do tašky pribalíte turistický ďalekohľad. Spoznávanie okolitého sveta je potom oveľa jednoduchšie. Takže jeden príklad sme vám uviedli. Môžete ho využiť alebo iné nájsť na koala.sk.

Odporúčame