Bitcoin pozná už každý: Predstavíme ti kryptomeny, ktoré ešte nepoznáš

Zdroj: Adobe Stock

#Aj ty sa často pýtaš, či má význam investovať do drahého bitcoinu? Dnes ti ukážeme aj iné možnosti. Možno si nevedel, že v súčasnosti existuje už viac ako 13-tisíc rôznych kryptomien. Mnohé zaniknú veľmi rýchlo, iné však majú potenciál naberať na sile podobne ako bitcoin.

Kde sa to celé začalo

Bitcoin by sme pokojne mohli nazvať takzvanou meta kryptomenou. Práve on svojím záhadným vznikom v roku 2009 v komunite počítačových nadšencov odštartoval nový supertrend. Stojí na princípe digitálnej decentralizácie a technológii blockchain.

Malý plamienok sa postupne rozhorel do obrovských rozmerov a najmä vlani so začiatkom pandémie koronavírusu bitcoin a s ním všetci, ktorí v ňom mali peniaze, zažili obrovský úspech. Jeho cena rástla exponenciálne. Kým v marci 2020 bola hodnota jedného bitcoinu okolo 5-tisíc eur, v novembri 2021 prekročil dokonca 67-tisíc.

Úspech bitcoinu tak spustil vlnu vzniku ďalších a ďalších kryptomien. Ethereum, litecoin, binance coin, ripple, tron a ďalšie už teraz majú veľkú silu. Na trhu sú však aj iné meny, ktoré na svoju žiarivú budúcnosť stále čakajú a rozhodne stoja za pozornosť.

Krásnym príkladom je teraz odvetvie metaverzum a teda virtuálne svety. Množstvo kryptomien sa zameriava práve na ne. Po tom, ako to avizoval aj Facebook a premenoval sa na META, toto odvetvie výrazne rastie,“ hovorí Jakub Kraľovanský, hlavný analytik spoločnosti Trader 2.0, vďaka ktorej sa vo svete kryptomien môžeš zorientovať aj ty.

Vyznať sa v obrovskom množstve rôznych kryptomien pre laika nie je jednoduché (zdroj: Adobe Stock)

Polkadot

Vznikol v roku 2020 ako projekt s otvoreným zdrojovým kódom, na ktorom spolupracoval jeden zo zakladateľov známejšieho etherea. Aj keď táto kryptomena vznikla už vlani, veľké svetové kryptoburzy ju do svojej ponuky zaradili až v roku 2021. Od svojho vzniku až po dnešok polkadot svoju trhovú hodnotu zvýšil viac ako 13-násobne a z dlhodobého hľadiska stále rastie. Práve tejto kryptomene sa Jakub Kraľovanský a spol. venujú podrobne v platenej sekcii svojej vzdelávacej platformy, ale aj na youtubovom kanáli Trader 2.0.

Crypto

S vlastnou kryptomenou prišla aj známa burza Crypto.com. Tá  vlastníkom ponúka výhody v rámci svojej burzy vo forme znížených poplatkov a dodatočných odmien. Crypto má aj vlastnú veľmi jednoduchú aplikáciu a objednať si môžete aj ich bankomatové karty k čomu ako bonus dostanete zadarmo Netflix či Spotify. Spoločnosť sa tiež vo veľkom venuje sponzoringu vo svete športu ako formula 1, basketbalová NBA, hokejová NHL či bojové UFC. Slávny štadión Staples Center v Los Angeles dokonca v súčasnosti nesie názov Crypto.com aréna. Zaujímavosťou je, že práve tento mesiac jeho hodnota vystrelila z 15 centov na takmer 70 centov za token.

Star atlas

Ďalšia zo zaujímavých kryptomien nesie honosný názov. Jej existencia sa točí okolo online počítačovej hry s vesmírnou tematikou založenou na technológii blockchain. Práve tam je atlas hlavnou menou konkrétneho metaverza. Priestor vo virtuálnych svetoch si v súčasnosti kupujú prakticky všetky významné firmy. Okrem toho je možné s touto kryptomenou obchodovať aj klasicky na burze.

Enjin coin

Podobné využitie v blockchainových hrách ako atlas ponúka aj enjin coin. Vznikol ešte koncom roka 2017, no v posledných mesiacoch jeho hodnota raketovo rástla. Až do februára 2021 sa cena za jeden token točila okolo 15 centov. V druhej polovici novembra 2021 atakovala už takmer 4 eurá.

Matic/polygon

Pozornosť si zaslúži aj Matic Network, ktorý prišiel s kožou na trh koncom minulého roka, keď sa snažil zaujať škálovateľnosťou v rámci siete populárnej kryptomeny ethereum. Jeho tvorcovia predstavili riešenie, ako zabezpečiť omnoho rýchlejšie transakcie. V súčasnosti už túto kryptomenu na burzách nájdeš pod novým názvom polygon. Jeho hodnota za token dnes oproti koncu minulého roka vystrelila z pôvodného 0,015 eura na 1,5 eura. Aj keď sa ti celková cena môže zdať nízka, ide o neuveriteľné až 100-násobné zhodnotenie.

Zorientuj sa vďaka odborníkom

V odvetví s tisíckami rôznych coinov, ktorých technické pozadie naozaj chápe len hŕstka IT odborníkov, určite nie je jednoduché sa vyznať. Aj ty sa však môžeš naučiť, ako trh s kryptomenami funguje. Riešením sú kvalitné a odborné vzdelávacie kurzy, ktoré poskytuje Trader 2.0, najlepšia platforma svojho druhu na Slovensku.

„Náš tím skúsených analytikov pravidelne skúma situáciu na trhu a snaží sa vyhľadávať práve lacnejšie kryptomeny s výrazným potenciálom rastu do budúcna. Zodpovieme ti všetky otázky a naučíme ťa, ako rozoznať podvodné coiny od tých reálnych, ktoré stoja za pozornosť,“ vraví Jakub Kraľovanský.

Trader 2.0 ponúka jednotlivé platené kurzy aj kompletné členstvo, ktoré ti dá prístup ku všetkým vzdelávacím materiálom a k tomu ďalšie výhody. Veľa kvalitného obsahu, ktorý ti pomôže zorientovať sa v kryptomenách a investovaní, nájdeš aj na oficiálnom youtubovom kanáli Trader 2.0.

SPOZNAJ KRYPTOMENY JEDNODUCHO A ZROZUMITEĽNE

Zdroj: PR článok
Odporúčame