Neuveriteľné! Na Slovensku máme skutočný Berlínsky múr: Neuveríš, kde sa nachádza

Neuveriteľné! Na Slovensku máme skutočný Berlínsky múr.

Neuveriteľné! Na Slovensku máme skutočný Berlínsky múr. (Zdroj: Unsplash.com/Claudio Schwarz)

#Berlínsky múr, ktorý rozdeľoval nie len toto mesto, ale aj celú Európu na dve polovice, netreba predstavovať. Stal sa dôležitou súčasťou našej histórie. Berlínsky múr je najznámejší symbol studenej vojny. Dnes však už z neho ostali len fragmenty. A práve tie dorazili už aj na Slovensko! Neuveríš, kde sa nachádzajú.

Prvé panely legendárneho Berlínskeho múru môžeš v súčasnosti nájsť v Nitre. „Panely na Bernauer Straße patrili k miestam „prvého kontaktu“, kde sa začínali a často aj končili zúfalé pokusy o útek za slobodou,“ informoval o tom primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Nitra sa pokúšala o dodanie týchto fragmentov už od roku 2014. Po dlhoročnom snažení sa to však konečne podarilo a Nitra sa tak zaradila medzi 18 miest na svete, kde sa tento unikát nachádza. Kde presne budú stáť je však ešte otázne. Hattas poznamenal, že „garantom umiestnenia inštalácie nového pamätníka je hlavný architekt mesta Nitra Viktor Šabík. Čakáme ešte na posledný prisľúbený kus múru v ikonickom tvare písmena L.“

Zdroj: hashtag.sk, Facebook/Marek Hattas - primátor Nitry
Odporúčame