Toto sú najnovšie výsledky zo sveta e-športov: V najbližšom období nás čaká poriadne napätie

Na tieto turnaje sa môžeš tešiť

Na tieto turnaje sa môžeš tešiť (Zdroj: Unsplash/Florian Olivo)

#Základná časť jarnej sezóny, LEC week 8 – League of Legends, nám skončila v ôsmom týždni, a my tak poznáme 6 tímov, ktoré postupujú do play – off.  Výsledné skóre 14-4 zdobia hneď dva tímy, a to G2 Esports a Rogue. Na treťom mieste sa umiestnil Carzzyho (CZ) a Humanoidov (CZ) MAD Lions, tesne za nimi FC Schalke 04 na čele so slovenským hráčom Neonom (SK).

Piate miesto obsadili Fnatici a poslednú 6 doplní SK Gaming, ktorí síce posledných 5 zápasov prehrali, ale aj tak to na šieste miesto a postup do Play-off stačilo. Misfits , Excel gaming, Astralis a Team Vitality sa teda do vyraďovacej fázy nedostali.

BASE GAMES – TFT / League of Legends

Čo sa týka organizácie BASE GAMES vo štvrtok 18. marca sa konal druhý Amber drop turnaj v teamfight tactics, ktorý vyhral hráč UberTaxi_. Stretol sa aj s minulotýždňovým víťazom Elvineyom, ktorý sa tentokrát umiestnil na 6.tej priečke. Minulý týždeň sa už tradične v utorok 16.3 uskutočnil aj BASEGAMES DROP, ktorý síce prvými tromi priečkami tabuľky za mesiac február a marec neotriasol, ale zato priniesol ďalšieho víťaza. Stal sa ním tím Universe.LOL, ktorý prešiel celým turnajom naozaj bravúrne a bez jedinej prehry.

Na druhom mieste sa umiestnil tím TJ LOKO HVOZDY, ktorý prvý krát prehral až vo finále so samotným víťazom DROPU. Súhra a výkony týchto tímov bola pre prvé tímy v tabuľke alarmujúca. Bude veľmi zaujímavé ako sa ešte počas CRIMSON TOURNAMENTU, ktorý sa uskutoční 27. a 28. marca, zamiešajú karty.

ESL Pro League Season 13 – CSGO

Keďže už z minulých týždňov poznáme postupujúcich zo skupiny A a skupiny B, tak bude budúci týždeň obzvlášť zaujímavý keď nám rozhodne o postupujúcich zo skupiny C, ktorá sa hrá od 19. do 24.marca a skupiny D, ktorá sa hrá od 25. do 29. marca. Jednotlivé tímy súťažia o slušný prizepool v hodnote 750 000$.

TIPSPORT COOL LIGA – CSGO

Na domácej scéne nám začala aj tipsport cool liga , ktorá bude trvať do 29. mája. My už poznáme prvé výsledky – v prvých štyroch zápasoch neprišlo k žiadnemu veľkému prekvapeniu. Dark Tigers, Entropiq, Sampi aj Eclot Gaming svoje prvé zápasy zvládli a začínajú tak ligu s výherným zeleným políčkom.

Zdroj: Base Games/Jozef Guzmický
Odporúčame